استاندار و رئیس ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گیلان بر لزوم توجه بیش از پیش به رعایت توصیه‌های بهداشتی و نیز توزیع عادلانه اقلام دارویی و ارائه خدمات پزشکی در سراسر استان تأکید کرد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، اسدالله عباسی در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با قدردانی از خدمات و تلاش های کادر درمان و دستگاه های اجرایی در کاهش آمار ابتلا به کرونا در استان و کسب رتبه اول گیلان در انجام واکسیناسیون اظهار داشت: برای تسریع در تزریق دز سوم واکسن در استان اقدام شود و ‌در این بخش واکسیناسیون سالمندان و گروه های پرخطر، با جدیت انجام گیرد.

وی با بیان اینکه همواره باید به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توجه داشت، به شیوع سویه جدید کرونا موسوم به اُمیکرون در جهان اشاره کرد و افزود: با توجه به ناشناخته بودن ابعاد این سویه و لزوم جلوگیری از گسترش آن، باید نظارت در مرزها بیش از پیش اجرایی شود.

دکتر عباسی واکسیناسیون اتباع خارجی دارای مجوز و نیز فاقد مجوز را امری مهم خواند و تاکید کرد: در صورت مشاهده علایم اولیه در این افراد، باید نسبت به قرنطینه آنها اقدام کرد.

نماینده عالی دولت در استان توزیع عادلانه اقلام بهداشتی را مورد تأکید قرار داد که باید از سوی دستگاه های نظارتی و علوم پزشکی، مدنظر باشد.

دکتر عباسی ادامه داد: به منظور عدالت بخشی در حوزه بهداشت و درمان، از تمرکز خدمات پزشکی و توزیع دارو در مرکز استان جلوگیری شود و درصورت کمبود نیروی متخصص در نقاط مختلف استان، دانشگاه علوم پزشکی به اعزام نیروی متخصص به آن نواحی اقدام کند.

وی خاطرنشان کرد: ذخیره دارویی همچون ذخیره موادغذایی دارای اهمیت است از این‌رو باید توجه مناسبی بر این امر وجود داشته باشد.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم آگاهی‌بخشی جامعه و ارائه اطلاعات مناسبت به مردم ازسوی رسانه‌ها یادآور شد: صدا و سیمای مرکز گیلان در ساعت‌های پرمخاطب، نسبت به اطلاع رسانی شایسته موضوعات مربوط به کرونا اقدام کند.

دکتر عباسی بیان داشت: با توجه به آغاز فعالیت مدارس و حضور دانش آموزان در مراکز آموزشی، تیم های نظارتی نسبت به بررسی اجرای مناسبت فاصله گذاری های اجتماعی و استفاده از مواد ضدعفونی در مدارس توجه داشته باشند و در صورت مشاهده تخلف در اجرای دستورالعمل ها، گزارش آن را ارائه کنند.

در این جلسه هریک از رئیسان کارگروه‌های ستاد استانی مدیریت کرونا به ارائه گزارشی از روند اقدامات حوزه خود پرداختند.