سرپرست اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعغان استان گیلان از توافق جدید این نهاد با اداره کل راه وشهرسازی گیلان برای احداث پروژه‌های نهضت ملی مسکن در اراضی بنیاد مستضعفان در استان خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، پیمان ضیائی با اشاره به درخواست استاندار و اداره کل راه وشهرسازی برای در اختیار گرفتن اراضی بنیاد در ۳۰ بهمن سال گذشته اظهار کرد: باتوجه به دستور و مساعدت ریاست محترم بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، حدود ۲۰ هکتار زمین شامل هفت هکتار در رودسر، هشت هکتار در انزلی و چهار هکتار در رشت طبق توافق نامه‌ای به اداره کل راه و شهرسازی واگذار شد.

وی با اشاره به اینکه به دلیل‌عدم اقدام مؤثر از ناحیه راه و شهرسازی تا اواخر مرداد ماه امسال موضوع بلا اقدام مانده و با توجه به مفاد توافق تنظیمی، موضوع‌کان لم یکن شد، افزود: پس از تغییر مدیرکل راه و شهرسازی گیلان و سرپرست جدید راه و شهرسازی برای حصول توافق جدید، نشستی بین مدیران این دو اداره کل برگزار شد.

ضیائی با بیان اینکه به دلیل تقاضای قابل توجه در شهرستان رودسر و ضرورت موضوع، مقدمات توافق جدید مهیا شد، بیان کرد: میزان چهار هکتار دیگر از زمین بنیاد مستضعفان در شهرستان رودسر برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن گیلان اضافه شد که با اراضی قبلی حدود ۱۱ هکتار از اراضی بنیاد مستضعفان در این شهرستان جهت اجرای این طرح ملی به اداره کل راه و شهرسازی گیلان واگذار شد.

سرپرست اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعغان استان گیلان با اشاره به اینکه این موضوع در حال انجام امور فنی توسط کارشناسان اداره کل راه و شهرسازی است، گفت: امیدواریم سرپرست جدید اداره کل راه و شهرسازی گیلان نسبت به تعیین تکلیف موضوع اقدام کرده تا در گام بعدی اراضی بیشتری جهت ساخت مسکن ملی اختصاص یابد.