تمرین دریایی امنیت پایدار ۹۸ نیروی دریایی ارتش با رمز مقدس «یا حسین (ع)» و با ارسال پیام صلح و دوستی در آب‌های دریای خزر آغاز شد.

به گزارش ندای گیلان از رشت ، تمرین دریایی امنیت پایدار ۹۸ نیروی دریایی ارتش با رمز مقدس «یا حسین (ع)» و با ارسال پیام صلح و دوستی از صبح یکشنبه با حضور یگان‌های سطحی و پروازی نیروی دریایی ارتش در آب‌های دریای خزر آغاز شد.

گفتنی است به منظور ارتقای توان و آمادگی رزمی در دریا، تمرین دریایی امنیت پایدار ۹۸ با شرکت انواع یگان‌های سطحی و ژروازی نیروی دریایی اعم از ناوشکن‌های رزمی، ناو موشک انداز، هواپیماهای بال ثابت و بالگرد و همچنین تفنگداران و تکاوران نیروی دریایی ارتش صبح امروز در دریای خزر آغاز شد.

تمرین دریایی امنیت پایدار در گستره‌ای به وسعت ۲۵ هزار و ۸۰۰ مایل مربع دریایی در منطقه ۲۰ درصد حاکمیت جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر اجرا و طی آن سناریوهای آفندی و پدافندی برای حراست از آب‌های سرزمینی کشورمان و حفظ خطوط مواصلاتی انجام می‌شود.

لازم به ذکر است نیروهای پدافند هوایی و هوایی ارتش نیز در راستای پوشش و پشتیبانی نزدیک هوایی، تأمین منطقه تمرین را برقرار می‌کنند.