وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توئیتی از عملکرد موفق یک ساله دکتر رضا مسرور بعنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد تقدیر کرد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، دکتر محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در توئیتی از عملکرد موفق یک ساله دکتر رضا مسرور بعنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد تقدیر کرد.
دکتر شریعتمداری در این توئیت عنوان کرد:
جوانگرایی خلق می کند.صندوق بازنشستگی فولاد در سال ۹۹ کارهای بزرگی را به سرانجام رساند: سه برابر شدن بازده سرمایه گذاریها نسبت به ۹۸،پرداخت مطالبات٨ساله بازنشستگان فولاد، متناسب سازی و  همسان سازی حقوق واجرای طرحهای احداث و توسعه و سامانه خدمات الکترونیکی
https://www.irna.ir/news/84285920/
دکتر رضا مسرور که اصالتی گیلانی دارد و اهل شهرستان آستانه اشرفیه می باشد، در زمان مدیرعاملی سازمان منطقه آزاد انزلی توانست تحولی شگرف را در این سازمان و محدوده فوق رقم زند که در نوع خود بی سابقه و قطعاً ماندگار خواهد بود.
افرادی که قبل از سال ۹۲ به داخل محدوده محصور شده با فنس منطقه آزاد انزلی ورود می کردند، باید از لابلای فروشگاههای لباس و عرضه محصولات و راهروها و دالان های تاریک گذر می کردند تا میتوانستند به طبقه ای در یک مجتمع تجاری بنام سازمان منطقه آزاد انزلی می رسیدند!
با حضور دکتر رضا مسرور در کسوت مدیر عاملی سازمان منطقه آزاد انزلی نه تنها این سازمان دارای یک ساختمان در خور شأن به جهت مراجعه سرمایه‌گذاران و ارباب رجوع و میهمانان داخلی وخارجی شد، بلکه با ساخت بزرگترین مارینای شمال کشور و اسکله و همچنین مرکز همایش‌ها و فضاسازی محیطی و جذب سرمایه گذار خارجی در راه اندازی بزرگترین آکواریوم ایران در محدوده منطقه آزاد انزلی و همچنین جذب سرمایه گذار به جهت راه اندازی مجتمع های تجاری و مراکز تجاری، تفریحی و فرهنگی تحولی شگرف را با حضور میلیونی مسافران و گردشگران از سراسر کشور رقم زد که موجب رشد قابل توجه ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کارهای محلی و همچنین رشد فزاینده اقتصادی در محدوده منطقه آزاد انزلی و روستاها و شهرهای همجوار گردید.
نکته قابل توجه عملکرد تاریخی دکتر رضا مسرور در سازمان منطقه آزاد انزلی نسبت به مدیران قبلی و همچنین ایام پیش روی این است که وی توانست با مدیریت جهادی و زمانی که قیمت ارز زیر ۵۰۰۰ تومان بود این منطقه را به منطقه آزاد تجاری،صنعتی واقعی تبدیل کرده و ظرف حدود ۶سال از صفر بسازد، چرا که اگر این اتفاقات مثبت رقم نمی خورد، با توجه به رکود اقتصادی به وجود آمده و ارز بالای ۲۰ هزار تومانی امروز، حتی ۲۰ درصد کارهای صورت گرفته نیز محقق نمی گردید و منطقه آزاد انزلی مانند گذشته شبیه شهر ارواح بود!
شایسته است که مردم گیلان، مدیران و فرزندان خود را که توانستند در سطح استان و حتی کشور منشأ خیر و اثر باشند را همیشه به نیکی یاد کرده و نام آنان را گرامی بدارند تا این مهم الگویی برای سایر مدیرانی باشد که به جهت ماندگاری نام نیک از خود بخواهند اقدامات موثر و مثبتی را مانند دکتر رضا مسرور در کارنامه کاری خود و در تاریخ این استان و کشور ثبت نمایند.
به امید رویش مدیرانی چون دکتر رضا مسرور برای توسعه و آبادانی این استان و کشور عزیزمان ایران…

قابل ذکر است که صندوق بازنشستگی فولاد زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که ۱۱ شرکت بزرگ اقتصادی همچون شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، دخانیات، سایپا، شسبد و فولاد آلیاژی ایران از جمله آنان است.
براساس آمار سال ۱۳۹۸، جمعیت تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری دو میلیون و ۵۷۷ هزار و ۷۴۱ نفر است که یک میلیون و ۸ هزا رو ۶۶۸ نفر آن را شاغلان کسور پرداز تشکیل می دهند. همچنین ۸۲ درصد از حقوق بگیران صندوق بازنشستگی گروه «بازنشسته»، ۱۳ درصد «بازنشسته متوفی»، چهار درصد «شاغل متوفی» و یک درصد نیز «از کارفتادگان» هستند.
این آمار نشان می دهد، تا پایان سال ۱۳۹۸، تعداد یک میلیون و ۴۷۷ هزار و ۴۹۱ نفر حقوق بگیر صندوق بازنشستگی کشوری هستند که این جمعیت در مقایسه با سال پیش از آن (۱۳۹۷) تعداد ۴۷ هزار و ۶۳۰ نفر بیشتر شده است.