به گزارش ندای گیلان،دکتر مصطفی سالاری در دیدار با علی رضا جهانبخش ضمن ابراز خرسندی از بازی جوانمردانه و تلاش بی دریغ ملی پوشان در جام جهانی۲۰۱۸ اظهار داشت: شادمانی مردم از تماشای بازی های ایران در مصاف دیگر کشورها نشان داد که مقیاس ارزشیابی مردمی تنها برد نیست بلکه تلاش برای پیروزی ارزشمندتر است.

وی قدرشناسی مردم از تلاش فارغ از هر نتیجه ای را سرلوحه مدیران دانست و خاطرنشان کرد:مسئولان باید با اجرای صحیح وظایف خود آرامش عمومی را در جامعه پدیدار نمایند.

وی به تجمعات مردمی برای تماشای بازی های ایران به صورت خانوادگی در میادین برخی نقاط استان اشاره کرد و گفت: استقبال مردم از این طرح علاوه بر انعکاس میزان اهمیت مقوله ورزش در بستر خانواده، نشان داد که تا چه حد می توان نشاط عمومی را با کمترین هزینه و بدون حاشیه بودن محقق نمود.

سالاری ورزشکاران ایرانی را الگویی موفق برای جوانان این کشور خواند و افزود: مردمی بودن این افراد و داشتن تعلق خاطر نسبت به پیشینه خود رمز ماندگاری این بزرگمردان در اذهان است.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین موضوع توسعه ورزش های همگانی را مطرح و تصریح کرد: تجربه موفق روزهای گذشته از حضور جمعی مردم برای تماشای مسابقات ورزشی نشان داد که تامین محیط امن و سالم برای ورزش می تواند بستری برای نشاط اجتماعی باشد.

سالاری بر ضرورت فراهم آوردن فضای حداقلی برای توسعه ورزش های همگانی تاکید کرد و افزود:آسیب های اجتماعی و ناهنجاری های رفتاری با اشتغال به ورزش مرتفع می شود.

استاندار گیلان برنامه ریزی صحیح برای فراغت جوانان و نوجوانان را یک امر مهم دانست که تعالی اجتماعی و خودسازی فردی را به دنبال دارد.