مهرداد مهرگان ظهر امروز در نشست انتظامی استان گزارشی از سرقت‌های مکرر خانه‌های اعیانی در مناطق مرفه‌نشین رشت را تشریح کرد.

به گزارش ندای گیلان : مهرداد مهرگان ظهر امروز در نشست انتظامی استان گزارشی از سرقت‌های مکرر خانه‌های اعیانی در مناطق مرفه‌نشین رشت را تشریح کرد.وی با بیان اینکه در مناطق مذکور 23 فقره سرقت به وقوع پیوست، تصریح کرد: این میزان سرقت از اواخر سال 93 و فروردین امسال رخ داد و پلیس در این مدت به دنبال دستگیری سارقان بوده است.

جانشین فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه دستگیری سارقان با توجه به آثار به‌جا مانده از صحنه‌های سرقت در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت، افزود: سرانجام سرنخی از یک سارق 20 ساله که در دوم تیر ماه امسال در منزلی از خود به‌جای گذاشته بود به دست آمد.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان آگاهی با بررسی دقیق‌تر هویت این سارق سابقه‌دار را غیربومی و ساکن یکی از استان‌های مرکزی عنوان کردند، خاطرنشان کرد: کارآگاهان آگاهی این سارق را در عملیاتی غافلگیرانه در منزل پدری‌اش دستگیر کردند.

به گفته مهرگان، سارق پس از انتقال به گیلان جزئیات 23 فقره سرقت از خانه‌های اعیانی در مناطق مرفه‌نشین رشت را با همدستی دو نفر دیگر افشا کرد،

وی یادآور شد: سارقان سوار بر یک خودروی پژو 206 سوژه خود را زیر نظر می‌گرفتند و انتخاب می‌کردند و به روش‌های مختلف مورد سرقت قرار می‌دادند.

این مسئول با بیان اینکه دو همدست متهم مذکور متواری هستند، متذکر شد: تلاش کارآگاهان آگاهی برای دستگیری متهمان ادامه دارد.

وی طلاجات، پول نقد و اشیای قیمتی قابل حمل را هدف سرقت سارقان عنوان کرد و یادآور شد: شهروندان از نگه‌داری اشیای قیمتی در منزل خودداری کرده و منازل خود را با تجهیزات حفاظتی پیشگیری از سرقت مجهز کنند.

رئیس پلیس آگاهی گیلان نیز در نشست مذکور به دستگیری وکیل قلابی اشاره کرد و گفت: این فرد خود را وکیل عالی‌رتبه و بانفوذ دادگستری در دادگاه‌ها معرفی می کرد.

فرهاد فلاح‌کریمی با بیان اینکه وکیل قلابی در چند مرحله یک‌میلیارد ریال وجه نقد از یکی شاکیان دریافت کرده بود، یادآور شد: متهم با تلاش ماموران دستگیر و به مقام قضایی معرفی شد.

وی از شهروندان خواست برای برطرف شدن مشکلات خود در صورت نیاز به وکیل به دفاتر  قانونی وکالت مراجعه کنند./تابناک گیلان