معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان گفت: هنرمندان ما نیازمند توجه ویژه از سوی مسئولان وزارتخانه و سایر دستگاه‌ها هستند.

به گزارش ندای گیلان،سید امیر مصباح، معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان گفت: در پی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت‌های هنری و سینمایی و موسیقی هنرمندان ما نیازمند توجه ویژه از سوی مسئولان وزارتخانه و سایر دستگاه‌ها هستند.

وی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا روند عادی زندگی مردم را تغییر داده است، افزود: تعطیلی سینماها، کنسرت‌های موسیقی، اجرا‌های صحنه‌ای، لغو مجوز‌های صادر شده برای اجرای برنامه‌های هنری در دو هفته گذشته موجب بروز مشکلاتی برای هنرمندان گیلانی شده است.

معاون هنری و سینمایی ارشاد گیلان، با اشاره به اینکه اکثر هنرمندان از قشر متوسط رو به پایین جامعه هستند و قطعاً تعطیلی فعالیت‌ها بر روند درآمد و امرار معاش آن‌ها تأثیر گذار بوده است، گفت: این افراد نیز همانند مردم عادی دارای مشکلات مالی و اقتصادی، وام‌های بانکی، اجاره بهای منزل و سایر موارد بوده که در این برهه زمانی نیازمند توجه ویژه از سوی مسئولان و متولیان امر هستند.

سید امیر مصباح، با تأکید بر لزوم توجه متولیان امر برای حل مشکلات هنرمندان و خسارت و ضرر‌های ناشی از تعطیلی فعالیت این افراد در روز‌های گذشته، افزود: با وجود همه این مشکلات جامعه هنری استان در روز‌های اخیر برای ایجاد نشاط و امید در سطح جامعه پای کار آمده و تلاش کرده‌اند با تولید محتوای شاد در فضای مجازی ساعات خوشی برای گیلانیان فراهم کنند.

وی تصریح کرد: امیدوارم مسئولان و متولیان این قشر زحمتکش را در این شرایط سخت فراموش نکرده و با تدابیر، تصمیمات و تمهیدات حمایتی در راستای حل مشکلات، جبران خسارت و ضرر‌های ناشی از تعطیلی فعالیت‌های هنری و سینمایی و موسیقی گام بردارند.