رئیس شورای شهر رشت در تشریح عدم تایید سومین گزینه شهرداری رشت گفت: این جای تعجب است که چرا سه منتخب شورای شهر از سوی وزارت کشور تأیید نمی‌شوند و این اصلاً برازنده نیست تمام اتفاقات به گردن شورای شهر رشت انداخته شود.

به گزارش ندای گیلان،امیرحسین علوی در جلسه شورای شهر رشت به عدم تأیید منتخب شورای شهر رشت برای تصدی پست شهرداری از سوی وزارت کشور اشاره کرد و اظهار داشت: اگر چه نماینده ولی فقیه در استان گیلان در نماز جمعه هفته‌های گذشته از نبود شهردار در این شهر گله مند بودند اما باید در اینجا به همه مردم شهر رشت بگویم در این مدت هیچکس به اندازه اعضای شورا پیگیر دریافت تأیید وزارت کشور نبوده است.

وی در ادامه با گلایه از اینکه در این مدت هیچ مسئولی از مدیران شهرداری درباره چگونگی اداره این شهر بزرگ ضمن حفظ آرامش بدون شهردار سوال نکرده است، بیان کرد: شهرداری رشت با ۴ هزار نفر پرسنل موفق شد هزینه‌های پایان سال را به رغم وجود همه مشکلات مالی پرداخت کند.

علوی با تأکید بر اینکه اعضای شورای پنجم بیش از همه نگران ادامه این وضعیت هستند، تصریح کرد: این جای تعجب است که چرا سه منتخب شورای شهر از سوی وزارت کشور تأیید نمی‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حرف‌های بسیاری برای گفتن داریم، اظهار کرد: این سکوت به رغم همه بی مهری‌ها تنها بخاطر مصالح عمومی است.

رئیس شورای شهر رشت در ادامه از استاندار گیلان برای حل این مشکل درخواست کمک کرد و افزود: ۸ ماه پیش نیز استاندار گیلان کمک خواستم امروز نیز باز این درخواست را تکرار می‌کنم. این اصلاً برازنده نیست تمام اتفاقات به گردن شورای شهر رشت انداخته شود.

وی در ادامه با بیان اینکه همانند دفعات پیش برای انتخاب بهترین گزینه از صاحب نظران استان نظرخواهی خواهد شد تا بهترین انتخاب انجام شود. مهر