دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان از تشکیل ۷۹۵ شورای امر به معروف و نهی از منکر در استان خبر داد و گفت: دشمن شناسی یکی از مؤلفه‌های برجسته شخصیت یک جوان انقلابی است.

به گزارش ندای گیلان از رشت،محمد مهدی صدیقی در نشست خبری به مناسبت هفته امر به معروف و نهی از منکر با تسلیت فرا رسیدن ماه محرم، اظهار کرد: اگر بخواهیم واقعه دلخراش کربلا را واکاوی کنیم به سهولت در می‌یابیم که انگیزه اباعبدالله الحسین (ع) در این واقعه دلخراش، اقامه امر به معروف و نهی از منکر بود.

صدیقی با بیان اینکه امام حسین (ع) یک فصل نو را پیش روی تمامی آزادیخواهان جهان گشود، افزود: امام حسین (ع) فتوت و همیاری برای برپایی تمامی کلید واژه‌هایی که برای تعالی انسان‌ها در جهان به وجود آمده است را به بهترین نحو به نمایش گذاشت و فلسفه قیام امام حسین (ع) بر امر به معروف و نهی از منکر پایه گذاری شده بود.

وی با تاکید به مأموریت‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان گفت: ترویج امر به معروف و نهی از منکر، حمایت از حامیان امر به معروف و گسترش عفاف و حجاب این سه مأموریت مهم را در بر می‌گیرد.

صدیقی با اشاره به ترویج امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: طبق اصل هشتم قانون اساسی یک سری از مباحث برای ستاد در نظر گرفته شده است که یکی از آنها تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های دولتی است.

وی به تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌ها اشاره کرد و گفت: نیروهایی که در درون سازمان‌ها انگیزه انجام امر به معروف و نهی از منکر را دارند و متشکل از ۹ الی ۱۲ نفر هستند در این بازه مشغول فعالیت هستند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه ستادهای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان‌ها نیز فعالیت دارند، افزود: تا کنون ۷۹۵ شورای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های حاکمیتی، اصناف، مساجد، حوزه‌های علمیه و.. در گیلان تشکیل و مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره با اشاره به اینکه رسانه امروز در مسیر رستگاری جامعه می‌تواند نقش بسیار کلیدی ایفا کند، گفت: اگر نسبت به تکالیفی که قانون برای ما وضع کرده پایبند باشیم و یادمان بماند که شهدای بسیاری این ملت برای حفظ این کشور تقدیم شده است باید حواسمان باشد که در حوزه تکالیف اجتماعی چگونه عمل کنیم.

صدیقی با تأکید بر لزوم نقش آفرینی مسئولان و رسانه‌ها در زمینه امر به معروف و نهی از منکر گفت: در واقع باید بگوییم رسانه‌ها مجاهدان اصلی هستند که سلاحشان قلم آنان بوده و می‌توانند با قلم خود دشمن را در رسیدن به اهدافش ناکام کند لذا دشمن شناسی یکی از مؤلفه‌های برجسته شخصیت یک جوان انقلابی است.