رئیس سازمان صمت گیلان با اشاره به تشکیل ۵۷ مورد پرونده تخلف در بازرسی‌های اخیر افزود: در ایام نخستین انتشار ویروس کرونا در گیلان با ۷ مورد تخلف امتناع و اختفاء از عرضه در شهرستان‌های رشت، فومن، صومعه سرا و چند شهرستان دیگر برخورد شد و اقلام احتکار شده نیز در بین مردم توزیع شد.

به گزارش ندای گیلان،فرهاد دلق پوش، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از تشدید نظارت و بازرسی داروخانه ها، مراکز تجهیزات پزشکی و صنوف مرتبط خبر داد و گفت: بازرسان سازمان به صورت روزانه و مستمر بر عملکرد اماکن عرضه کننده ماسک، محصولات بهداشتی و ضدعفونی کننده نظارت دارند.

وی با اشاره به تشکیل ۵۷ مورد پرونده تخلف در بازرسی‌های اخیر افزود: در ایام نخستین انتشار ویروس کرونا در گیلان با ۷ مورد تخلف امتناع و اختفاء از عرضه در شهرستان‌های رشت، فومن، صومعه سرا و چند شهرستان دیگر برخورد شد و اقلام احتکار شده نیز در بین مردم توزیع شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نظارت هدفمند با موضوع طرح نظارتی مقابله با ویروس کرونا را از اولویت‌های این سازمان دانست و تاکید کرد: در جریان بازرسی‌ها در ۱۰ روز اخیر ۳۱ پرونده گرانفروشی وعدم درج قیمت نیز برای واحد‌های آرایشی و بهداشتی، ابزار و یراق فروشی، تجهیزات پزشکی و داروخانه‌ها تشکیل و به تعزیرات حکومتی استان با حضور نماینده دانشگاه علوم پزشکی ارسال و اعمال قانون شد.

دلق پوش ضمن هشدار به متخلفان تصریح کرد: در این شرایط بحرانی، اعضای هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف ۱۶ شهرستان در گیلان و روسای اتحادیه‌های مرتبط با درک فضای کنونی؛ همکاری و نظارت لازم را بر بازار و صنوف مرتبط جهت رفاه حال شهروندان داشته باشند، چون در صورت مشاهده تخلف بدون هیچ مماشاتی با سوداگران سلامتی مردم، برخورد قانونی شدید می‌شود.