سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تا کنون ۲۵۵ هزار نفر از جمعیت بالای ۱۸ سال در گیلان واکسن دز سوم را تزریق کرده اند.

به گزارش ندای گیلان از رشت،سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز گفت: تا کنون ۲۵۵ هزار نفر از افراد واجد شرایط بالای ۱۸ سال در گیلان واکسن دز سوم کرونا را دریافت کرده اند.

فردین مهرابیان با اشاره به اینکه واکسیناسیون و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تنها راه مقابله با سویه جدید اومیکرون است افزود: خطر امیکرون کاملا جدی است و باید از فرصت‌ها برای تزریق دز سوم کرونا استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز در گیلان ۴۵۵ پایگاه واکسیناسیون فعال است، گفت: این پایگاه‌ها شامل مراکز خدمات جامع سلامت، سالن‌های تجمیعی و چهار سایت خودرویی است.

فردین مهرابیان با اشاره به لزوم واکسیناسیون در مقابله با اُ میکرون افزود: روزانه حداقل ۲۰۶ پایگاه واکسن در شهر رشت راه اندازی می‌شود تا پاسخگوی نیاز شهروندان این شهر باشد.

وی، با بیان اینکه برنامه تزریق واکسن با توجه به سند ملی واکسیناسیون انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت دستورالعمل‌های لازم برای تزریق واکسن را اعلام می‌کند و در حال حاضر همه‌ی افراد واجد شرایط می‌توانند واکسن دز سوم را نیز دریافت کنند.

در حال حاضر ۱۳۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های گیلان بستری هستند و گیلان در وضعیت آبی قرار دارد.