استاندار گیلان با بیان اینکه تحرکات اخیر دشمن علیه نظام و ارزشهای اسلامی بیانگر به بن بست رسیدن آنهاست، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ضرورتی برای اعتلای ایران اسلامی است که دشمنان را مایوس کرده است.

به گزارش ندای گیلان از رشت، اسدالله عباسی در آئین پدران آسمانی در گلزار شهدای رشت با گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، یاد و خاطره شهدای انقلاب و امام شهدا و نیز تبریک ماه پرفضیلت رجب، با اشاره به ابنکه شهدا در سایه قرآن و ولایت مسیر عزت را به همه نشان دادند، افزود: باید اندیشه شهدا در جامعه جاری باشد.

وی افزود : دشمن به لطف روحیه ایثار و مقاومت مردم در اجرای نقشه‌های متعدد ناکام ماند و دست به توهین به مقدسات زده است که نشانگر ناامیدی آنهاست.

وی با بیان اینکه رمز موفقیت شهدا توسل به قرآن و عترت است ، تصریح کرد: باید با تمام وجود امانتدار شهدا باشیم.

استاندار گیلان افزود : همه مشکلات موجود را می‌توان با توسل به شهدا و خدمت صادقانه و با همبستگی و همدلی برطرف کرد.

وی ادامه داد: موفقیت ها و پیشرفت های ایران استوار در 44 ساله پر از افتخار را مرهون جانفشانی های شهدا و ایثارگران و صبر و استقامت خانواده معزز آنان هستیم.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار کرد:دشمن عصبانیت خود را بعد از ناکامی‌های مکرر در دستیابی به اهداف شومش چه در اوایل پیروزی انقلاب، یا دفاع مقدس و نیز در اغتشاشات اخیر، با اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم، پیامبر اکرم(ص)، ولایت فقیه، سپاه پاسداران و کانون خانواده نشان داد و اثبات کرد که به بن بست رسیده است.

دکتر عباسی با بیان اینکه دشمن با نا امیدی در عرصه جنگ سخت، عرصه مبارزه را به جنگ نرم کشانده است، اظهار کرد: درماه‌های اخیر در یک جنگ ترکیبی تمام عیار سیاسی، نظامی، تبلیغاتی و اقتصادی به مقابله با ایران پرداخت اما رهبر فرزانه این نظام تمام محاسبات و معادلات‌شان برهم زد.

وی تصریح کرد : دشمن به عمق اندیشه‌های راهبردی انقلاب و آرمان‌های حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری پی برده است.

وی عنوان کرد: امروز جامعه به افسران جنگ نرم نیاز دارد تا با عمل به وظیفه محوله با استعانت و توسل از خداوند باری تعالی در این روزهای ایام الله دهه فجر در چله دوم انقلاب بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب و جهاد تبیین بتوانند ادامه دهنده راه شهدا بوده و برای رشد و بالندگی نظام و آحاد مردم صادقانه خدمت کنند.

وی اضافه کرد: در راه پیشرفت و تعالی نباید عدالت اجتماعی را فراموش کرد و باید آنچه حق و شایسته این مردم است در جامعه ادا شود و وصایای شهدا و راه آنان ادامه پیدا کند.

نماینده عالی دولت در گیلان تاکید کرد: باید فضای سیاه، ظلمانی و تاریک جرم و جنایت رژیم گذشته برای مردم بیان شود اینکه چگونه امام (ره) فضای آن زمان را تغییر داد و اصالت، هویت و ارزشهای دینی را به ملت ایران برگرداند و در این راه شهدای بسیاری تقدیم ایران و اسلام شد به وضوع تبیین شود و بدانیم که باید قدردان خانواده و فرزندان شهدا باشیم.

استاندار گیلان در ادامه برخی مباحث و مسائل فرهنگی را غیر قابل تحمل دانست و افزود: باید تلاش کنیم کسانی که متولی امر فرهنگی هستند با نرم افزارهای فرهنگی محصولات اثرگذاری تولید کنند که مورد نیاز جامعه باشد.

دکتر عباسی با بیان اینکه باید در کنار مردم باشیم و گفتمان دینی را براساس برنامه راهبردی دولت سیزدهم که برگرفته از اراده مردم است بکار بگیریم، تاکید کرد: باید خواسته‌های ملت را جامه عمل بپوشانیم، مردم مشکلات معیشتی، اقتصادی، فرهنگی و مسائل مختلفی دارند که با کمک هم قابل است.

وی یادآوری کرد: شهدا برگردن ما حق بسیاری دارند، آنها برای ما عزت، آبرو و هویت خریدند و باعث شدند تا به باورهای دینی و اعتقادی خود پایبند باشیم، آنها امام زمان (عج) خود را درک کردند و این بهترین هدیه خداوندی به هر انسانی با بصیرت و آگاهی است که زمان‌شناس باشد.

وی ادامه داد: شهید سلیمانی سردار دلها هر زمانی در هر کجا به بن‌بست می‌رسید و نیاز به مشورت داشت به کسانی که وابستگی و پیوند به شهدا داشتند پناه می‌برد بویژه فرزندان معزز شهدا؛ این شهید گرانقدر فهم دقیقی از شهید و شهادت داشت.

دکتر عباسی تصریح کرد: رمز موفقیت شهید سلیمانی‌ها در عرصه های مختلف مقابله با دشمن، توسل به قران، عترت و شهدا و فرزندان و خانواده شهدا بوده است.

وی خاطرنشان کرد: ما مسئولان جامعه در هر جا و هر مسئولیتی امروز وظیفه داریم با تمام وجود امانت دار شهدا باشیم و از میز و تریبونی که در اختیار داریم با مردم صادقانه صحبت کرده و در این مسیر با توسل به شهدا با شجاعت و استوار گام برداشته و خدمت کنیم.

همچنین در این آئین معنوی، پس از گلباران گلزار شهدای رشت توسط بالگرد ارتش جمهوری اسلامی ایران، نماینده عالی دولت در گیلان و جمعی از مسئولان استانی در مزار شهدا حاضر شده و با نثار گل با شهدا تجدید پیمان کردند.

رونمایی از تمبر با تصویر امام خمینی رحمت الله علیه و نشانی پستی هوشمند گلزار شهدا بیاد 8 هزار شهید سرافزار گیلان توسط دکتر عباسی استاندار از دیگر بخش‌های این مراسم بود.