معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رشت، گفت:متاسفانه به دلیل عدم رعایت فرهنگ ترافیک از سوی برخی از شهروندان، شاهد ترافیک سنگین در سطح شهر و پایمال شدن حقوق سایر شهروندان هستیم. 

به گزارش ندای گیلان،فریبرز سعیدی کیا در جلسه کارگروه صیانت از حقوق شهروندی با تاکید بر لزوم آموزش فرهنگ ترافیک به عموم شهروندان، اظهار داشت: متاسفانه به دلیل عدم رعایت فرهنگ ترافیک از سوی برخی از شهروندان، شاهد ترافیک سنگین در سطح شهر و پایمال شدن حقوق سایر شهروندان هستیم.

وی ترویج حقوق شهروندی و مقررات ترافیکی از طریق کارگاه های آموزشی، رسانه ها و فضای مجازی را از جمله اقدامات لازم در این راستا برشمرد و افزود: پلیس راهور در زمینه آموزش مباحث ترافیکی نقش اساسی و راهبردی دارد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رشت، هدف از اجرای این طرح و برنامه‌های آموزشی را صیانت از حقوق شهروندان برشمرد و تاکید کرد: علاوه بر مقوله آموزش و ارتقای فرهنگ ترافیک از پلیس راهور انتظار می رود با حضور فعال در سطح شهر، با افرادی که با بی‌اعتنایی به قوانین و مقررات راهنمایی رانندگی، زمینه ایجاد ترافیک سنگین در سطح شهر را فراهم می کنند، با قاطعیت برخورد کند.