شریعتی تعداد دانشجویان مقطع لیسانس در سال تحصیلی جدید را بیش از ۳۷۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: تعداد دانشجویان مقطع فوق لیسانس در سال تحصیلی جدید بیش از ۳۲۵ هزار دانشجو است.

به گزارش ندای گیلان،دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به تقارن آغاز سال تحصیلی جدید با ماه محرم و ایام دفاع مقدس، اظهار کرد: یادمان باشد آنچه جوانان دیروز در جبهه‌های جنگ خلق کردند حاصل درسی بود که از مکتب عاشورا گرفتند و آنچه جوانان امروز کسب خواهند کرد حاصل درسی است که از رزمندگان دوران دفاع مقدس باید بگیرند .

وی استقلال امروز کشور را مرهون رشادت‌های جوانان دیروز این مرز و بوم در جبهه حق علیه باطل عنوان کرد .

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سه واژه پرنشاط، قانونمداری و با کیفیت بودن را از شعارهای سال تحصیلی جدید عنوان کرد و گفت: توجه به این سه واژه راهی در مسیر توسعه دانش علمی کشور است.

شریعتی نیاسر تعداد دانشجوبان دکتری در کشور را 97 هزار دانشجو در رشته‌های مختلف عنوان کرد و افزود: در سال تحصیلی جدید 24 هزار و 400 نفر در مقطع دکترا در رشته‌های مختلف در دانشگاه های کشور پذیرش شدند.

وی تعداد دانشجویان مقطع لیسانس در سال تحصیلی جدید را بیش از ۳۷۵ هزار نفر عنوان کرد و افزود: تعداد دانشجویان مقطع فوق لیسانس در سال تحصیلی جدید بیش از ۳۲۵ هزار دانشجو است.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ارائه 15 مورد توصیه برای دانشجویان در آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: با رعایت موارد یادشده، زمینه نشاط بیشتر، نظم بهتر، اثرگذاری بیشتر دانشجویان و ارتقاء کیفیت فعالیت‌ها آثار مطلوب، مثبت و جدی تری فراهم می شود.

شریعتی نیاسر با بیان اینکه ۸۰۰ برنامه درسی، طی دو سال گذشته در کشور بازنگری شده است، تصریح کرد: این کار با رویکرد کارآفرینی صورت گرفته است تا زمینه منطبق شدن دروس را با نیازهای جامعه فراهم نماید .

وی از اختصاص 110 میلیارد تومان برای ارائه تسهیلات به دانشجویان دکترا خبر داد و گفت: با اختصاص این مبلغ در سال جاری ماهانه حدود 700 هزار تومان تسهیلات ویژه دانشجویانی با شرایط خاص از جمله دکتری روزانه، ارائه می‌شود.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان از کسب رتبه نخست ایران به لحاظ رشد سرعت علمی در دنیا طی سال گذشته خبر داد و گفت: رتبه ایران در سال ۹۲ به لحاظ رشد سرعت علمی رتبه ۲۵ در دنیا بود.