مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با میرزاکوچک جنگلی را نمونه بارزمفاخر ایرانی اسلامی دانست و گفت: تحریف نهضت جنگل، توطئه نرم از سوی رسانه های معاند بود.

به گزارش ندای گیلان از رشت،حجت الاسلام سعید مهدوی در نشست خبری با اصحاب رسانه قم اظهار کرد: یکی از مهمترین مصادیق شعائر دینی بزرگداشت شخصیت های نمونه ای است که در طول حیاتشان طبق آموزه های دینی زندگی‌خویش را سامان دادند.
وی افزود: میرزاکوچک جنگلی یکی از کسانی بودکه بر اساس بهره گیری و الگوسازی از زندگی اهل بیت ، عمر خود را در مسیر رضای خدا و عزت مؤمنین صرف کرد.
حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه میرزا کوچک جنگلی به دلیل مجاهدت تاریخی درجنگ های گیلان به سردار جنگل معروف شده بود ادامه داد: میرزاکوچک جنگلی یکی از نمونه های بارز مفاخر و مشاهیر ایرانی اسلامی و از نمونه های آزادیخواهی و فداکاری و ایثار برای هموطنانش بود.
وی با تاکید بر ضرورت گرامیداشت شخصیت هایی هچون میرزا کوچک جنگلی در ایران اسلامی اضافه کرد:
حوزه علمیه و روحانیت برای حفظ استقلال، عزت و آزادگی نسل های جدید و آینده و همچنین صیانت از تمامیت ارضی ایران اسلامی ، باید با تجلیل و بزرگداشت چنین شخصیت هایی زمینه ارتقای هویتی سیاسی و اجتماعی و دینی جوانان را فراهم کنند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان یکی از زمینه های هویت بخش نسل جدید و آینده را تکریم و تجلیل و تبیین الگوهای به روز وقابل دسترسی شهیدانی همچون میرزاکوچک جنگلی دانست و تصریح کرد: یکی از توطئه های نرم دشمنان تحریف تاریخی نهضت ها و جنبش های دینی و الهی همچون نهضت جنگل بود و متاسفانه شبکه های معاند نیز جفاکارانه نهضت جنگل را مورد هدف قرار داده و میرزا کوچک را تجزیه طلب معرفی کردند.
حجت الاسلام مهدوی با اشاره به برگزاری یکصدمین سالگرد شهادت میرزا کوچک جنگلی توسط سازمان تبلیغات اسلامی گیلان ادامه داد : نظارت بر فضای تبلیغ رسانه ای عمومی با هدف برجسته کردن شخصیت طلبگی و دینی و اسلامی بودن نهضت جنگل، برگزاری مسابقات در شبکه استانی گیلان با سوالات جهت دار و برگزاری نشست های تخصصی با هدف برجسته کردن نهضت دینی جنگل از محورهای اصلی برگزاری این مراسم بود.
وی با اشاره به برگزاری نشست نیم روزه در قم به عنوان مقدمه کنگره بزرگ میرزا در سال آینده اضافه کرد: این نشست با با حضور طلاب گیلانی و نمایندگانی از جنبش های مقاومت اسلامی، جنبش امل لبنان، حزب الله عراق، حرکت العمل الاسلامی بحرین، انصارلله یمن ….. و با همکاری مجمع جهانی اهل بیت در شهر قم برگزار می شود تا بدینوسیله میرزاکوچک جنگلی به عنوان شخصیتی آزادیخواه ، ضد استعماری و مبارز با سلطه طلبان به دنیا معرفی شود.
حجت الاسلام مهدوی به ضرورت انعکاس تبلیغاتی و ایجاد موج رسانه ای نهضت دینی جنگل توسط خبرنگاران اشاره و تصریح کرد: گرامیداشت شخصیتی همچون میرزاکوچک جنگلی بزرگداشت ایران اسلامی و پاسداشت دینی است که انسان هایی را تربیت می کند که از خودخواهی و دنیاطلبی چشم پوشیده و برای اسایش هموطنان خود با وجود تهمت ها، سختی ها را به جان خریدند.و به قیام برخاستند