جمعی از کارکنان بازنشسته شرکت صنایع پوشش ایران در اعتراض به عدم دریافت حقوق خود در 8 ماه گذشته، مقابل تامین اجتماعی تجمع کردند.

به گزارش نداي گيلان: یکی از این کارگران  اظهار داشت: این سومین بار است که ما به ناچار اقدام به تجمع کرده‌ایم تا بلکه شاید گره‌ای از مشکلمان باز شود.

وی با بیان اینکه مسئولین مربوطه هر بار با وعده‌های مختلف ما را قانع کردند که از تجمع دست برداریم، افزود: متاسفانه مسئولین هرگز به قول‌هایی که به ما دادند پایبند نبودند.

این کارگر با اشاره به اینکه امروز یک هفته از سومین مرحله تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته پوشش گذشته است، گفت: ما به هر کجا که می‌توانستیم از سازمان بازرسی تا استانداری شکایت بردیم اما کارساز نبود.

وی ادامه داد: ما ۳۴ نفر از بازنشستگان پوشش هستیم که از تاریخ ششم شهریور ماه سال ۹۳ ترک کار خوردیم اما تا به امروز حقوقی دریافت نکرده‌ایم و با این شرایط دشوار اقتصادی چطور می‌توانیم ۸ ماه بدون حقوق زندگی کنیم؟

این کارگر معترض با بیان اینکه ما قانونا بازنشسته شده‌ایم، بیان داشت: متاسفانه در حال حاضر نه از کارخانه و نه از تامین اجتماعی حقوقی دریافت نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: در حالی‌که همه مسئولان به محق بودن ما اقرار می‌کنند، هیچ کس برای رفع مشکل ما اقدام نکرده است.

کارگر بازنشسته شرکت پوشش، دست‌های سیاسی را در این وضعیت دخیل دانست و عنوان کرد: مشکلات حقوقی و مالکیتی شرکت نیز از دیگر عواملی است که این وضع نابسامان را برای ما رقم زد.

وی با بیان اینکه حراست تامین اجتماعی جلوی افرادی که می‌خواستند از تجمع کارگران عکس برداری کنند را گرفت، افزود: تا کنون چندین مرتبه با وعده‌های همیشگی از ما خواسته‌اند به تجمع پایان دهیم.

گفتنی‌ست؛ با وجود بارش شدید باران، این کارگران معترض حاضر به پایان دادن به تجمع خود نیستند و بر گرفتن حق خود پافشاری می‌کنند.