فرماندارآستارا بر برنامه ریزی جهت تامین آب کشاورزی شالیزارهای این شهرستان برای فصل زراعی آینده تاکید کرد.

به گزارش ندای گیلان، یونس رنجکش در جلسه کمیته تخصیص آب شهرستان مرزی بندر آستارا با اشاره به پیش بینی های وضعیت هواشناسی و مشکلات کمبود آب ناشی از بارندگی و کاستی های احتمالی در زمینه تامین آب کشاورزی فصل زراعی آینده خواستار برنامه ریزی و پیش بینی های لازم از سوی دستگاه های اجرایی مسئول شد.

وی اضافه کرد: از هم اکنون ادارات جهاد کشاورزی و آب منطقه ای باید با جدیت نسبت به پیش بینی نیازها و تامین امکانات لازم اقدام نمایند.

وی اضافه کرد: باتوجه به اقدامات پیشگیرانه در سال گذشته  تلاش شد برغم مشکلات ناشی از کمبود آب فصل زراعی را پشت سر بگذاریم و این برنامه ریزی ها برای سال زراعی آینده نیز می بایست انجام شود.

وی برنامه ریزی برای تشویق کشاورزان برای شخم زمستانه در آماده سازی مزارع شالیکاری در کنار اقدامات دستگاه های مربوطه برای لایروبی انهار، رودخانه ها و آبندان ها را امری ضروری برای تامین آب شالیزارها عنوان کرد.

رنجکش ادامه داد: ازدیگر اقدامات مهمی که باید توسط دستگاه های مسئول انجام شود تامین کود شیمیایی مورد نیاز کشاورزان درکنار سوخت ماشین آلات کشاورزی که باید انجام شود.

وی افزود: باتوجه به مشکلات کم آبی در فصل زراعی آنچه که برای آستارا مهم است مدیریت بهینه منابع آبی موجود است که باید با تدبیر مدیریت شود.

در این جلسه پس از اظهار نظر برخی از مسئولان شهرستان در خصوص وضعیت کشاورزان و تمهیدات فراهم شده برای فصل زراعی تصمیماتی در جهت ساماندهی مطلوب منابع آبی شهرستان و مدیریت این منابع اتخاذ گردید.