شهردار رشت گفت: شهرداری به ازای تمامی درختان که در اجرای پروژه‌ها قطع می‌شوند باید ۸ میلیارد تومان درخت جدید خریداری و در زمان مقرر نیز نسبت به کاشت درختان اقدام کند.

به گزاش ندای گیلان از رشت، رحیم شوقی در یکصد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت، اظهار کرد: پیش از انتخاب شدن در این جایگاه چندین جلسه با رئیس شورا و اعضای شورا دیدار داشتم و در همان جلسات رئیس و دیگر اعضای شورا بابت مشکلات و سختی‌های متعدد کار در این مسیر اشاراتی داشتند و بنده هم بر مشکلات و چالش‌های رشت واقفم.

وی با بیان اینکه بابت رفع مشکلات سطح شهر تمام تلاشمان را به کار گرفته‌ایم افزود: وضعیت ساماندهی سگ‌های بلاصاحب الحق و الانصاف نسبت به گذشته قابل مقایسه نیست و اعضای شورا می‌توانند از نزدیک اقدامات را مشاهده کنند.

شهردار رشت با بیان اینکه اینکه در اجرای پروژه‌های شهری به ناچار باید درخت قطع کنیم، گفت: ما به ازای تمامی درختان که در اجرای پروژه‌ها قطع می‌شوند لیست آماده کرده‌ایم و باید هشت میلیارد تومان درخت جدید خریداری کنیم و در زمان مقرر نیز نسبت به کاشت درختان اقدام می‌کنیم.

شوقی با اشاره به اینکه سطل‌های جدید زباله برای رشت خریداری شده است، اضافه کرد: بنا به یکسری از مباحث، این سطل ها هنوز در سطح شهر جانمایی نشده است و به زودی این اقدام انجام می‌شود.

وی از تولید ۳۴ هزار و ۲۴۷ تن آسفالت در رشت خبر داد و افزود: مجموعه مدیریت شهری رشت شبانه روز در تلاش برای رفع مشکلات است و تذکر را حق اعضای شورا می دانم و تقاضا اعضای شورا در رفع موانع پیش روی اجرای پروژه‌های عمرانی نیز همچون گذشته با مدیریت شهری رشت همراهی داشته باشند.