استاندار گیلان بهره گیری از انرژی خورشیدی به منظور مدیریت مصرف برق را بسیار اثربخش دانست و گفت: فرهنگ استفاده از پنل های خورشیدی توسط دستگاه های عمومی بعنوان انرژی تجدید پذیر برای مردم نهادینه شود.

به گزارش ندای گیلان از رشت، اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نشست بررسی روند اجرای پروژه انرژی خورشیدی در گیلان با برشمردن مزایای بهره مندی از این انرژی تجدیدپذیر، افزود: این اقدام باید از سوی دستگاه های دولتی، نهادهای عمومی و خدمات رسان شروع شده و با همراهی مردم می تواند الگویی در راستای اجرای اصل صرفه جویی و سیاست های استفاده از انرژی های تجدیدپذیر باشد.

وی بر ضرورت توجه همه دستگاه های اجرایی به تامین بخشی از برق مورد نیاز خود از انرژی های تجدیدپذیر تاکید کرد و گفت: این مهم گامی در راستای اجرای اصل صرفه جویی، سیاست های استفاده از انرژی های تجدیدپذیر و نیز مدیریت منابع کشور است.

استاندار گیلان اظهار کرد:  توسعه سرمایه گذاری در طرح انرژی خورشیدی ظرفیت خوبی برای تولید برق و نیز بهره وری مردم ایجاد می کند که بسیار مرقوم به صرفه و ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه این طرح از شهرستان رودبار با توجه به موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی آغاز می شود و در کل گیلان باید توسعه یابد، تاکید کرد که از امروز اقدامات عملیاتی آغاز شود و هیچ وقفه ای نباشد.

دکتر عباسی با تاکید بر ضرورت تلاش موثر سرمایه گذار پروژه اجرای انرژی خورشیدی در گیلان، از معاون هماهنگی امور اقتصادی، مدیران کل دستگاه های مرتبط و فرماندار رودبار خواست تا در ایجاد زیرساخت ها و تسهیلات لازم برای بهره مندی مردم گیلان از انرژی خورشیدی اهتمام ورزند.

در این جلسه که مهرداد گودرزوند چگینی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، سرمایه گذار پروژه و هر یک از اعضاء، نقطه نظرات خود را بیان کردند.