بی خبر بی سواد منش،پس از شنیدن این خبر اندکی با خود اندیشید که چرا اصلا ما برویم به شبکه های اجتماعی که آخرسر پول خودمان برای فیلترینگ خودمان خرج شود!!!بعد محکم پشت دستش را گاز گرفت و بحث را عوض کرد!

به گزارش ندای گیلان،معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اجرای طرح فیلترینگ هوشمند در برخی شبکه‌های اجتماعی گفت: بیش 110 میلیارد تومان قرارداد میان وزارت ارتباطات و صاحب نظران و متخصصین توانمند در بحث فیلترینگ هوشمند منعقد شده است.

وی افزود: فیلترینگ هوشمند بر همین اساس طراحی شده و شبکه‌های اجتماعی که قصد دارند با توجه به سیاست‌های داخلی ما در کشور به سرویس‌دهی بپردازند، باید هماهنگ با فرهنگ داخلی فعالیت کنند و در غیر این صورت محتوای غیراخلاقی آن‌ها فیلتر خواهد شد.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این‌که که فیلترینگ هوشمند یک جنگ الکترونیک آنلاین است، خاطرنشان کرد: 11 دانشگاه در حال بررسی هستند تا فیلترینگ هوشمند را روز به روز توانمندتر سازند تا در این جنگ الکترونیک آنلاین موفق باشند./منبع:ایسنا

طنز/

بی خبر بی سواد منش،پس از شنیدن این خبر اندکی با خود اندیشید که چرا اصلا ما برویم به شبکه های اجتماعی که آخرسر پول خودمان برای فیلترینگ خودمان خرج شود!!!بعد محکم پشت دستش را گاز گرفت  و بحث را عوض کرد!

بی سوادمنش  خطاب به مسئولین وزارت ارتباطات گفت:آقا دمتون گرم!یکم از این پولو بدید ما من قول میدم اصلا سراغ محتوای مجرمانه نرم؛اصلا سراغ شبکه های اجتماعی نمی رم….از اون بهتر اصلا از اینترنت استفاده نمی کنم!!!

وی ادامه داد:البته فک کنم پیشنهادآخر ایده ی  خوبی نباشه!چون اگه ما پولو بگیریم به زخممون بزنیم و اینترنت نیاییم،کارو بار دوستان تعطیل میشه! آخه وزارت وزین ارتباطات برخلاف جاهای دیگه ی دنیا کار اصلیش فیلترینگه!!و کلا طرح های توسعه ای و …رو بیخیال شده و چسبیده به امر مهم فیلترینگ..که خدا خیرشون بده ..این خارجی های بی دین و ایمون فیلترینگ سرشون نمیشه.. صبح تا شب دنبال توسعه ی زیرساخت فناوری و بهبود تجارت الکترونیک هستند!یه بنده خدا هم پیدا نمیشه بهشون بگه:غربی های بی خرد بجای اینکارا بچسبید به فیلترینگ!پولاهاتون رو تو این راه هزینه کنید نه چیزای بی خود دیگه!

جنجال ساز بیگانه پرست هم در این مورد به خبرنگار ما گفت: اقدام وزارت ارتباطات و سایر مسئولین و نهاد ها واقعا تحسین برانگیزه!

چرا که فیلترینگ محتوایی در شرایط فعلی خیلی مهم و حیاتی هست.این 10 میلیارد تومن کمک زیادی رو می تونه به فرهنگ جامعه ی ما بکنه!

مثلا بیاید فرض کنیم این پول برای اشتغال جونا صرف می شد!!چقدر بد میشد واقعا! جونا میرفتن سرکار و دیگه بیکار نبودن بشینن پای موبایل و کامپیوتر و بیان تو فضای مجازی در معرض تشعشعات مسموم قرار بگیرن اونوقت دیگه فیلترینگ هوشمند بی معنی میشد!اون همه هزینه و وقتی که مسئولان عزیز صرف کرده بودند به هدر می رفت!یا اگر  این پول صرف سر و سامان دادن جونا و ازدواج می شد،از اون بدتر! دیگه جونا اصلا دنبال محتوای مجرمانه نمی رفتن و فیلترینگ می شد بی معنا و مجبور می شدیم وزارت ارتباطات رو با یه وزارت خونه ی  کوچیک مثل وزارت صنعت،معدن،تجارت ادغام کنیم!

پس به این نتیجه میرسیم که  با این اوصاف باید  خسته نباشید و دست مریزاد ویژه به مسئول مربوطه و نهاد متبوعش بگوییم و توفیق روزافزون برای دوستان فیلترینگ از خداوند مسئلت نماییم.

 

پ.ن:ندای گیلان هیچ مسئولیتی را در خصوص مصاحبه با آقایان بی سوادمنش و جنجال سازبیگانه پرست اصیل نمی پذیرد.