مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰۴ میلیون متر مکعب ذخیره آب در سد سفید رود وجود دارد، از آبگیری ۵۸ درصدی این سد خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، وحید خرّمی بیان کرد: در صورت مناسب ماندن شرایط آب و هوایی، از اسفند ماه برای مدیریت مخزن و سیلاب های احتمالی فصل بهار ، رها سازی آب سد سفید رود را انجام خواهیم داد.

وی،  دبی ورودی کنونی به سد سفید رود را ۵۸ متر مکعب برثانیه و خروجی آن را پنج متر مکعب بر ثانیه عنوان و اضافه کرد: این  دبی ورودی و خرجی با سال گذشته تغییرات چندانی ندارد چرا که سال گذشته دبی ورودی ۵۰ متر مکعب بر ثانیه و خروجی آن تقریبا همین میزان بود.

وی در ادامه به لابروبی انهار برای آمادگی فصل زراعی پیش رو نیز اشاره و بیان کرد: هر ساله برای بهتر  رساندن آب به کشاورزان، لایروبی انهار را در برنامه  داریم که امسال نیز به طور یقین این کار انجام خواهد شد ولی این اقدام بیشتر در نزدیک فصل کشاورزی انجام می شود که بیشترین اثر را داشته باشد که در همین راستا لایروبی  ۵۰۰ کیلومتر از انهار در استان از سوی شرکت آب منطقه ای برنامه ریزی شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به وجود ۴۰۰ ایستگاه پمپاژ در استان گفت:  همچنین راه اندازی و تجهیز حدود ۳۰۰ حلقه چاه در برنامه سال زراعی پیش رو  است که سال کشاورزی را بدون دغدغه پشت سر بگذرانیم.