مدیرعامل استقلال گفت:به عنوان مدیرعامل استقلال و با حمایت وزارت ورزش که عزم جدی در این خصوص دارد، به دنبال خصوصی‌سازی باشگاه هستم. اگر مشکلاتی در این راه وجود دارد از ماست.

به گزارش ندای گیلان،احمد سعادتمند در گفت وگویی اعلام کرد: من به عنوان مدیرعامل استقلال و با حمایت وزارت ورزش که عزم جدی در این خصوص دارد، به دنبال خصوصی‌سازی باشگاه هستم. اگر مشکلاتی در این راه وجود دارد از ماست. وقتی دارایی من با هزینه‌هایم نمی‌خواند، باید این موضوع را درست کنم. دوستان زحمت می‌کشند و جلسات مربوطه یکشنبه‌ها برگزار می‌شود و مشکلات یکی یکی حل می‌شوند تا این دو باشگاه واگذار شوند.

وی افزود: دلیل اول من برای حضور در استقلال، انگیزه و علاقه‌ام بود. همچنین از باشگاه شناخت داشتم و چند جلسه خدمت دکتر سلطانی‌فر و اعضای هیات مدیره برگزار کردیم و برنامه‌ها را با توجه به فرصت‌ها مطرح کردیم. استقلال به هیچکس بدهکار نیست و قابلیت آقایی در فوتبال آسیا را دارد زیرا ۳۰ میلیون نفر پشت آن هستند. احساس می‌کنم برند استقلال و هواداران عاشق می‌توانند سطح باشگاه را بالا ببرند.

مدیر عامل استقلال اضافه کرد: امیدوارم تیم به جایگاه اصلی خود با کمک هواداران بازگردد.

سعادتمند افزود: در بعضی از زمان‌ها نیاز است که سرپرست کارها را اداره کند تا روند انتخاب مدیرعامل با حضور هیات مدیره ادامه پیدا کند. مجمع باشگاه با حضور ۳ عضو هیات مدیره تشکیل شد و یکی از مهم‌ترین تصمیمات انتخاب و معرفی مدیرعامل بود و سپس صدور ابلاغ انجام شد. آقای منزوی استعفا داده بودند اما این استعفا پذیرفته نشد و با حضور ایشان، بنده و آقای نظری جلسه شکل گرفت. آقای خلیل‌زاده نیز همچنان در هیات مدیره حضور دارد. ما همه کفش آهنی به پا کردیم تا کار کنیم و می‌خواهیم حاشیه‌ها را کم کنیم. اهل شعار نیستم اما این نوید را می‌دهم که استقلال به سمت روزهای خوب برود.

وی یادآورشد: از ۱۶ فروردین کار خود را آغاز و ۹ روز کاری سپری کردم. در این مدت اقدامات خوبی داشتیم و تا پایان فروردین پرداختی خواهیم داشت. مبلغ آن را نمی‌گویم اما به قرارداد با بازیکنان و مربیان پایبند هستیم.

سعادتمند افزود: ما در باشگاه نیاز به مدیران پول‌ساز داریم و افرادی با نگاه اقتصادی باید حاضر شوند. امروز بررسی کردیم که چرا باید از طریق موزه به درآمدزایی نرسیم؟ باشگاه و مدیران آن باید تفکر درآمدزایی داشته باشند و بتوانند این کار را انجام دهند و این تفکر در باشگاه جاری باشد. تمامی اعضای هیات مدیره ورزشی و اقتصادی هستند و به زودی نفرات دیگری به مجموعه اضافه می‌شوند. شرط اول البته دلسوز استقلال بودن است و باید عاشق باشگاه باشند.

مدیرعامل استقلال افزود: استقلال باید سالی ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد درآمد داشته باشد. باشگاه باید به یک جایی برسد که حتی یک خیریه داشته باشد. ساختار باشگاه را در جلسه هیات مدیره تصویب می‌کنیم. ما باید به هواداران کمک کنیم. در این مدت حضور، ۲۷ نشست داشتم و در حال برطرف کردن مشکلات هستیم. به سراغ مشکلات خواهیم رفت و تلاش می کنیم آن‌ها را حل کنیم.

سعادتمند تصریح کرد: حتما دیاباته را حفظ خواهیم کرد. به آقای سعید رمضانی در جلسه روز یکشنبه گفتم که بعد از پرداختی‌ها، باید به سمت تمدید قرارداد برویم. باشگاه باید با بازیکنان مورد نظر خود مذاکره کند و برای این تمدید قراردادها اقدام می‌کنیم. با شفر صحبت کردیم و ایشان به ما محبت داشت و مقرر شد بعد از موضوع کرونا در ایران یا امارات با او نشست داشته باشیم تا بتوانیم در مذاکره برای تخفیف و دیگر مسائل اقدام کنیم.

وی افزود: من هنوز شکایتی از استراماچونی ندیدم. می‌خواهیم با همه تعامل کنیم. دوستانی در ایتالیا داریم که با اتحادیه مربیان ایتالیا در ارتباط هستند و به آن‌ها امیدوار هستیم. یک وکیل برای کمپ حجازی، یک وکیل برای کمپ مرغوبکار در نظر گرفته‌ایم و می‌خواهیم سند آن‌ها را دریافت کنیم.

امروز یک طرحی را مطرح کردیم تا با ثبت عکس هواداران یک مجموعه کامل در کمپ حجازی ایجاد کنیم. طرح اولیه این موضوع را ارائه می‌کنیم و کمپ را مردم می‌سازند. ایجاد یک زمین تمرین وظیفه من است. در نظر گرفتیم اگر مسابقات ما در زمین ثالث برگزار شود، تمامی هزینه‌ها را دریافت کنیم و باید حق پخش نیز به حساب ما واریز شود.

سعادتمند گفت: در خصوص ادامه لیگ باید بگویم که در لیگ بلژیک، بروژ با وجود ۱۵ امتیاز اختلاف با تیم دوم، به عنوان قهرمان اعلام شد ولی یوفا این تصمیم را رد کرد. خوب نیست که بگویند فلان تیم را قهرمان اعلام کنیم. قهرمانی در زمین باید مشخص شود. ما یک بازی کمتر داریم و من به این تیم اعتقاد دارم. ما مدعی قهرمانی هستیم. البته ما تابع قوانین کشور و فیفا هستیم و شرایط کرونایی فعلی باید رد شود. از طرفی باید نقطه نظرات همه باشگاه‌ها و مربیان جمع شود و در یک مجمع تصمیم‌گیری شود.

مدیرعامل استقلال اظهار کرد: بگذارید یکبار برای همیشه درباره شایعه پرسپولیسی بودنم صحبت کنم. آقایان گرشاسبی و عرب همکار من در وزارت ورزش بودند و وقتی که مدیرعامل پرسپولیس شدند به آن‌ها تبریک گفتم. یکبار هم پرسپولیس با تیمی عربی در نیمه ‌نهایی بازی داشت که بازی را برد و من به آن‌ها تبریک گفتم.

وی افزود: من بررسی کردم و دیدم باشگاه‌های بزرگ و پردرآمد دنیا چه درآمدهایی دارند. بارسا ۸۴۰ میلیون یورو درآمد داشته است. ۱۵۹ میلیون بابت بلیت فروشی، ۲۹۸ میلیون یورو حق پخش تلویزیونی و ۳۸۳ میلیون یورو هم از تبلیغات درآمد دارد. ما ۵ سال است که از تبلیغات محیطی درآمد نداشته‌ایم، سازمان لیگ گفت که ۴ میلیارد و سیصد میلیون هم بدهکاریم. بعد دوستان ما در باشگاه نامه اعتراضی زدند و جواب نامه آمد که ۶ میلیارد بدهی داریم! این چه تبلیغات محیطی است که درآمدی ندارد و ما را بدهکار هم می‌کند؟ این شفاف‌سازی کجاست؟ ما که حق پخش نداریم. الان ۷۰ درصد درآمد تیم‌های کوچک انگلیس هم از حق پخش تشکیل شده است. خوشبختانه در بودجه سال ۹۹ مسئله درآمد باشگاه‌ها دیده شده و قرار است ۷۰ درصد صدا و سیما و ۳۰ درصد را وزارت ورزش بدهد.

سعادتمند گفت: ما چرا به سازمان لیگ بدهکاریم؟ در بلیت فروشی که نقشی نداریم. دولت هم نمی‌تواند کمک کند. حق پخش هم نمی‌گیریم. می‌ماند یک اسپانسر که آن‌ها هم می‌آیند تا چیزی گیرشان بیاید. اینجا ما گوشت قربانی شده‌ایم و هرکسی می‌خواهد از استقلال چیزی بکند. من این اجازه را نخواهم داد و با کمک پیشکسوتان و هواداران نمی‌گذارم کسی یک آجر از باشگاه از این پس بردارد.

مدیر عامل استقلال افزود: به هواداران قول می‌دهم که سند کمپ حجازی و مرغوبکار را در ۵ الی ۶ ماه پیش رو بگیریم و سند تک برگی این دو مکان را به برنامه شما می‌آوریم. برای خصوصی‌سازی و حضور در بورس نیاز به بالا بردن سرمایه استقلال داریم.

وی بیان کرد: اعتقاد دارم که برای قهرمانی در آسیا باید یک تیم کامل داشته باشید و نمی‌توانیم برای یک تیم در حد قهرمانی، یک تیم مدیریتی ضعیف داشته باشیم. ما یک تیم قوی هستیم و برای تمامی این قراردادها برنامه داریم و جلسات کارشناسی داشتیم و به سمت تعامل رفتیم. باشگاه استقلال به فردی بدهکار نیست و بسیاری در کنار باشگاه به شهرت رسیدند و منفعت کسب کردند.

سعادتمند اظهار داشت: چند پرونده در فیفا داریم که در حال حل کردن آن‌ها هستیم. همچنین به دنبال منابع مالی هستیم تا پرونده‌هایی که باید پرداختی داشته باشیم را حل کنیم. همچنین ما یک سری مطالبات داریم و از آنها استفاده می‌کنیم. در حال وصول کردن مطالبات خود هستیم که سر فرصت این موضوعات را خواهیم گفت.

وی افزود: تلاش می‌کنیم تا پایان فروردین ماه پرداختی به بازیکنان و مربیان داشته باشیم و همچنین یک روند زمانی در نظر گرفتیم تا با دریافت مطالبات و طی برنامه‌ریزی، درآمد بیشتری داشته باشیم.

سعادتمند گفت: حضور پیشکسوتان در باشگاه یک روز خوب را رقم زد. از همه می‌خواهم که حضور داشته باشند. حضور بازیکنانی مانند عنایتی و صادقی و برهانی دیگران باعث شد تا انگیزه من بیشتر شود.

مدیرعامل استقلال بیان کرد: استقلال ۷۵ سال قدمت دارد و باید به آن احترام گذاشت. خواهش دارم که صدا و سیما با محبت بیشتری در کنار استقلال باشد و فضایی ایجاد شود تا باشگاه به خواسته خود برسد.