رئیس جمهور سابق افغانستان با صدور بیانیه‌ای مدعی شد که اتهامات وارده علیه وی مبنی بر خارج ساختن میلیون‌ها دلار از این کشور کذب بوده و حاضر در مجامع بین المللی این موضوع را ثابت کند.

به گزارش ندای گیلان و به نقل از اسپوتنیک، «محمد اشرف غنی» رئیس جمهور پیشین افغانستان که در آستانه پیشروی طالبان، این کشور را ترک کرد، با انتشار بیانیه‌ای از تصمیم خود برای ترک افغانستان دفاع کرده و آن را سخت‌ترین تصمیم زندگی خود خواند.

بر اساس این گزارش، اشرف غنی همچنین تاکید کرد که ترک افغانستان با پیشنهاد نیروهای امنیتی ارگ ریاست جمهور افغانستان صورت گرفته و تنها راه برای خاموش نگه داشتن تفنگ‌ها و به راه افتادن جنگ خونین در این کشور بود.

وی در بیانیه خود اعلام کرد: من به مردم افغانستان توضیح می‌دهم که چرا در ۱۵ اوت پس از ورود ناگهانی طالبان به شهر، از کابل خارج شدم… من به اصرار نیروهای ارگ افغانستان را ترک کردم و به من توصیه کردند که در معرض خطر تکرار همان درگیری وحشتناک خیابان به خیابان در جنگ داخلی در دهه ۱۹۹۰ قرار داریم.

رئیس جمهور سابق اقغانستان گفت: از مردم افغانستان عذرخواهی می‌کنم که نتوانستم به گونه‌ای دیگر کار را تمام کنم.

وی همچنین در بخش دیگری از بیانیه خود، مدعی شد که شایعه خارج ساختن میلیون‌ها دلار پول توسط وی از افغانستان کاملاً دروغ بوده و وی حاضر است در مجامع بین المللی حقانیت خود در این خصوص را اثبات کند.