همزمان با هفته دولت، 47 پروژه توسعه و تقویت مخابرات به صورت همزمان در سطح شهرستان رشت با حضور فرماندار در بخش لشت نشاء مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش ندای گیلان از رشت،در این آئین، علی فتح الهی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و روز کارمند، گفت: افتتاح ۴۷ طرح مخابراتی شهرستان رشت با اعتباری بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان به صورت نمادین در این بخش به بهره برداری رسید.

فرماندار رشت با بیان اینکه، به منظور دستیابی مردم و خصوصا دانش آموزان به خطوط مخابراتی و اینترنت پرسرعت در شرایط کرونایی کشور و استان طرحهای مخابراتی بسیار پر اهمیت است، ابراز کرد: با بهره برداری از این طرح ها در این مناطق علاوه بر ساکنان این منطقه مشکل اینترنتی و خطوط تلفن این منطقه نیز برطرف می شود.

وی با بیان این که طرح های مخابراتی به نوعی احساس عدالت اجتماعی را در جامعه تقویت کرده است، خاطر نشان کرد: اقتصاد توسعه یافته و اقتصاد دیجیتال سهم تعیین کننده ای در توسعه کشور دارد، که باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

فتح الهی با تاکید بر اینکه، این حوزه نیاز ضروری همه مردم است و در واقع طرح های مخابراتی یک نوع عدالت محوری اجتماعی است، اضافه کرد: دسترسی مردم به امکانات مرتبط با اینترنت می بایست بیشتر توجه کنیم در واقع اینترنت و تلفن از ضروریات امروز جامعه است.