مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی و آشکارساز گمرکات کشور با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی به طور همزمان در آستارا و ۸ شهرستان دیگر به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.

به گزارش ندای گیلان از آستارا، صادق برزگر در مراسم بهره برداری پروژه عمرانی و دومین سیستم آشکارساز (x-ray) گمرک آستارا که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد، اظهار کرد: گمرک آستارا یکی از گمرک‌های بین المللی مهم کشور است که با تجهیز استراتژی‌های روز افزایش چند برابری ارتباط با همسایگان و افزایش ۸۳ درصدی حجم واردات و افزایش ۹۰ درصدی از نظر ارزشی و همچنین افزایش صادرات در استان گیلان را شاهد هستیم.

ناظر کل گمرکات استان گیلان با بیان اینکه گمرک آستارا را می‌توانیم گمرک صادرات بگوییم افزود: این باعث افتخار است که این گمرک، گمرک صادراتی عنوان شود و حجم متنابهی هم ترانزیت داشته باشد.

وی با اشاره به نقش پروژه آشکارساز گمرک آستارا در بحث ترافیک و بهسامان کردن امور در گمرک این شهرستان گفت: در هفت ماهه اخیر که پروژه ادامه داشت رئیس کل گمرک برای ادامه پروژه به وضوح در میدان حاضر بودند و امروز همه ابنیه ساختمانی و کانتینری انجام شده و پروژه بسیار مهمی بوده که ۹۵ درصد آن داخلی ساز بوده است.

برزگر به تاکید وزیر اقتصاد مبنی بر داخلی سازی این پروژه اشاره کرد و گفت: این پروژه با تکنولوژی بالایی که دارد به جرأت می‌توان گفت از نمونه‌های چینی هم پیشرفته‌تر و هم بروزتر و از نظر تعویض و نگهداری و دیگر مباحث مربوط به خودش جزو پروژه‌های خاص ما است.

وی سرعت در ارائه خدمات را از ویژگی‌های این پروژه دانست و افزود: سیستم فوق می‌تواند در ساعت ۱۰۰ کامیون را مورد اسکن قرار بدهد که با این تجهیز و عنایتی که از طریق وزیر و ریاست کل گمرک ایران انجام شده، بتوانیم وظایف حاکمیتی خودمان را مناسب‌تر انجام دهیم و رضایتمندی مردم را هم حاصل کنیم.