مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری نهضت تفسیر قرآن کریم در ایام ماه مبارک رمضان گفت: ۱۷ کرسی ثابت تفسیر قرآن در ۱۷ شهر استان گیلان برگزار می شود.

به گزارش ندای گیلان از رشت، حجت‌الاسلام سعید مهدوی در جلسه ستاد شئون فرهنگی گیلان که به مناسبت در پیش بودن ماه مبارک رمضان برگزار شد، با بیان اینکه دستگاه‌های فرهنگی وظیفه دارند آداب این ماه را در سطح جامعه فرهنگ سازی کنند، اظهار کرد: ماه رمضان ماه استغفار، دعا، مهرورزی و کمک به فقرا است و باید این ماه مبارک را بسیار جدی گرفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه شیاطین جنی و انسی برای مخدوش کردن این ماه تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند، افزود: دستگاه‌های فرهنگی و متولی باید در این تهاجم فرهنگی زمینه جذب خیرات و برکات ماه مبارک رمضان را برای مردم فراهم کنند.

وی ادامه داد: رسانه‌های معاند برای شکسته شدن حریم ماه مبارک رمضان از مدت‌ها قبل برنامه ریزی می‌کنند و برای ترویج روزه خواری و شکستن حرمت این ماه انسان ساز سرمایه گذاری می‌کنند لذا حساسیت‌ها در این حوزه باید افزایش یابد.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه جنگ روایت‌ها در آخرالزمان پیچیده‌تر می‌شود و جبهه حق باید در قبال آن برنامه ریزی دقیق و منظم داشته باشند، بیان کرد: فضا سازی معنوی توسط دستگاه‌ها اعم از داخل سازمانی و در فضای اجتماعی در ماه رمضان اهمیت فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه باید با بیان برکات روزه داری بر جسم و روح انسان در تقابل با شیاطین جنی و انسی مقابله کرد، افزود: دستگاه‌های امنیتی و انتظامی و رسانه‌ها باید برای پاسداشت حرمت روزه داری اقدام کنند و تظاهر روزه خواری در جامعه انجام نشود و این اصل روشنی است که باید مدام یادآوری شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان بیان کرد: ممکن است برخی افراد از روی ناآگاهی به گناه تظاهر به روزه خواری واقف نباشند لذا باید به طور مداوم این موضوع یادآوری و فرهنگ سازی شود البته باید در مواقع نیاز از اعمال قدرت حاکمیتی نیز بهره مند شویم.

وی یکی از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای ماه رمضان را برگزاری نهضت تفسیر اعلام کرد و گفت: قرار است در ۱۷ شهر ۱۷ کرسی ثابت تفسیر قرآن از ماه مبارک رمضان آغاز کار کنند و بعد از ماه رمضان نیز این برنامه ادامه یابد.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره به برگزاری مسابقه حیات طیبه در حوزه درک مفاهیم قرآن، عنوان کرد: تفسیر سوره حجرات حجت‌الاسلام قرائتی برای عموم مردم، ترتیل خوانی، آذین بندی شهر در ایام ولادت امام حسن (ع)، برگزاری سفره‌های ساده افطاری و برگزاری طرح مواسات از جمله برنامه‌های ما برای ماه مبارک رمضان است.

وی با بیان اینکه سازمان تبلیغات ۲۴ برنامه برای ایام ماه مبارک رمضان پیش بینی کرده است، تصریح کرد: سپاه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اوقاف باید برای راه اندازی و آماده سازی مساجد برای ماه مبارک رمضان پس از ایام کرونا تمام تلاش خود را به کار گیرند.