رییس اداره ورزش و جوانان رودسر از برگزاری مسابقات شنای آبهای آزاد قهرمانی کشور در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از رودسر،رییس اداره ورزش و جوانان رودسر از برگزاری مسابقات شنای آبهای آزاد قهرمانی کشور در این شهرستان خبر داد.

رضا مودبی  ،زمان برگزاری این رقابت های یکروزه را چهارشنبه 24 شهریور ماه جاری با شرکت 32 استان کشور و در رده های سنی زیر 20 سال ،20 تا 30 سال ،30 تا 40 و بالای 40 سال اعلام کرد و افزود : این رقابت ها در ساحل دریای رامدشت رودسر برگزار می شود.
وی گفت : این مسابقات زیر نظر فدراسیون شنای جمهوری اسلامی ایران و با همکاری اداره ورزش و جوانان شهرستان رودسر برگزار می شود.
مودبی وجود ظرفیت ها و توانمندی های بالا در این رشته ورزشی از جمله ساحل شنی و منحصر به فرد شهرستان رودسر را از دلایل مهم برگزاری این رقابت ها عنوان کرد.
رییس اداره ورزش و جوانان رودسر از دیگر دلایل برگزاری این مسابقات را آشنایی جوانان این مرز و بوم با این رشته مفرح و با نشاط ورزشی و نیز شناسایی و کشف استعدادهای جوانان اعلام کرد.
وی با یاد آوری این مطلب که هم اکنون این شهرستان ظرفیت بسیار خوبی در رشته شنا دارد وجود اکبر رنجکش چهره ارزشمند قهرمان شنای ایران از این شهرستان را بهترین گواه و مدعا در این زمینه ذکر کرد.
به گفته وی ،پروژه استخر شنای شهرستان رودسر که عملیات اجرایی آن از سال 86 آغاز شده تنها 30درصد پیشرفت فیزیکی دارد .
وی نبود اعتبارات کافی را از دلایل مهم در تاخیر و تکمیل این پروژه عنوان کرد.
رییس اداره ورزش و جوانان رودسر بیان داشت : از آغاز سال جاری تاکنون بالغ بر هفت هزار ورزشکار در قالب 30 هیات ورزشی در این شهرستان جذب ،ساماندهی و زیر پوشش بیمه ورزشی قرار گرفتند که نسبت به مدت مشابه پارسال با رشد 15 درصدی در جذب ورزشکاران همراه است.