آیین گرامیداشت هفته معلم در آموزش و پرورش شهرستان خمام برگزار شد.

به گزارش ندای گیلان از خمام، آیین گرامیداشت هفته معلم با حضور کوچکی نژاد و احمدی از نمایندگان شهرستان،  احمدی فرماندار،  فکور شهردار، ضیایی مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان و تعدادی از معلمین بازنشسته، برتر و … در کانون شهید حقشناس خمام برگزار شد.

در ابتدای این مراسم میرزانژاد رئیس اداره،  با اهداء درود و سلام به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج)، ارواح طیبه شهدا، امام شهدا، شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافع حرم و سلامت، آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری، تسلیت شهادت حضرت امیرالمومنین علی(ع)  و سالروز شهادت آیت الله مطهری را گرامی داشته و این روز که به نام معلم نام گذاری شده را به جامعه فرهنگیان تبریک گفتند.

در ادامه وی ضمن خیرمقدم به میهمانان و مدعوین شرکت کننده در مراسم، از حضور جناب کوچکی نژاد به عنوان پیشکسوت فرهنگی آموزش و پرورش در مراسم، تشکر و قدردانی کرد، که همواره در کنار آموزش و پرورش بوده و به آن یاری می رساند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از احمدی هم به عنوان یکی دیگر از نمایندگان شهرستان که همواره با حضور در مدارس به مدیران کمک و یاری می رساند قدردانی کردند.

وی جمع حاضر را نماینده بالغ بر ۶۰۰ معلم توصیف کرد که در این شهرستان تلاش صادقانه دارند و در دوران کرونا زحمات مضاعفی را متحمل می شوند که بحق جای تک تک آنان در این مراسم خالی است.

وی وظایف معلمان در این برهه از زمان را بسیار مهم تلقی کرد که همانا ایجاد روحیه ی خودباوری و کوشش برای به ثمر رساندن استعداد و توانایی های بالقوه موجود در دانش آموزان و انتقال ارزش های انقلاب اسلامی به آن ها است.

در ادامه احمدی فرماندار خمام ضمن خیر مقدم به جمع حاضر، سالروزشهادت امام علی(ع) را تسلیت عرض کرده و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همگان را مسئلت کرد.

وی سالروز شهادت شهید مطهری را تسلیت گفته و این روز را که به نام روز معلم نامگذاری شده را به فرهنگیان تبریک گفت.

وی ایثارگری های فرهنگیان در دوران کرونا را به مانند جنگی تمار توصیف کرد که کمتر از دوران دفاع مقدس نیست که، علاوه بر پاسخگویی به نیاز های علمی دانش آموزان، باید پاسخگوی نیازهای روانی آنان نیز باشد.

وی افزود: الحمدلله فرهنگیان خمام در این راستا موفق عمل کرده که مایه افتخار است. سخنران دیگر این مراسم کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی بود.

وی ضمن ابلاغ درود و سلام به ارواح طیبه شهدای شهرستان، ارزش و اعتبار معلم را آنگونه توصیف کرد که حتی در زمان بستری در بیمارستان در دوران کرونا هم ، دانش آموزان خود را فراموش نکرده و به تعلیم و تربیت دانش آموزان خود می پرداخت.

وی تغییر سیستم آموزشی از حضوری به غیر حضوری که بسیاری از زیر ساخت های آن فراهم نبود را بسیار سخت برای فرهنگیان تلقی نمود که با تلاش های بی وقفه معلمان این کار دشوار هم به انجام رسید.

وی الگوی دولت شهید رجایی و باهنر را بعد از انقلاب، الگویی مثال زدنی به عنوان دولت اسلامی بیان کردند که هر کدام از آنان، معلم بودند.

وی رتبه بندی فرهنگیان را مطالبه ی بحق آنان دانست، که باید اجرا شود و این کار، یک تحول بزرگ فرهنگی در آموزش و پرورش است و منزلت معلمان به این نیست که آنان را با مقیاس های مالی بسنجیم بلکه فراتر از آن است، که این قانون، در حال پیگیری است.

وی در ادامه به مسائلی از جمله شیوه های جذب معلم و دغدغه های مقام معظم رهبری برای انتخاب معلم و هزینه های انرژی مدارس مباحثی را ایراد کردند.

آخرین سخنران مراسم  احمدی دیگر نماینده حاضر در مراسم بود، که ضمن تسلیت شهادت حضرت علی(ع) که اولین معلم بودند، یاد و خاطره شهدا را گرامی داشته و بیان داشتند شهدا درس شهادت را در کلاس درس معلمان آموختند.

وی سالروز شهادت شهید مطهری را تسلیت گفته  و روز معلم را به همه معلمان تبریک گفت.

وی ارتقاء جایگاه معلم را در جامعه بسیار مهم تلقی کرده و آرزو کرد تا قدرشناس قشر زحمتکش معلم باشند.

وی با تأسی از فرموده معمار کبیر انقلاب، حضرت امام(ره) که، انبیاء نور هدایت جامعه هستند و شغل معلمی شغل انبیاست و نیز سخن پیامبر گرامی اسلام (ص) که ” انی بعثت معلما ” همانا من معلم مبعوث شدم، ارتقاء جایگاه معلم را اساسی دانستند.

در پایان این مراسم، به معلمان برتر، بازنشسته و پیشکسوت هدایایی به رسم یادبود، تقدیم شد.

WhatsApp Image 2021-05-06 at 1.46.28 AM

WhatsApp Image 2021-05-06 at 1.46.29 AM

 

3