به گزارش ندای گیلان،وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه طرح تغییر فصل مدارس در حال بررسی است، گفت:‌ هنوز نمی‌توانم پاسخ قطعی برای اجرا یا عدم اجرای این پیشنهاد عرض کنم اما درحال بررسی و در دستورکار است. محمد بطحایی اظهار کرد: این طرح در گذشته هم پیشینه‌ای داشته که نسبتاً موفق بوده است اما پیشنهادهای […]

به گزارش ندای گیلان،وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه طرح تغییر فصل مدارس در حال بررسی است، گفت:‌ هنوز نمی‌توانم پاسخ قطعی برای اجرا یا عدم اجرای این پیشنهاد عرض کنم اما درحال بررسی و در دستورکار است.
محمد بطحایی اظهار کرد: این طرح در گذشته هم پیشینه‌ای داشته که نسبتاً موفق بوده است اما پیشنهادهای جدیدی در یکی دو سال اخیر مطرح شده به‌ویژه درباره آلودگی هوا که تغییر فصل مدارس مورد بررسی قرار گرفته و سیر ارزیابی آن درحال سپری شدن است.
وی با بیان اینکه مولفه‌های مختلفی در این تصمیم موثر است که باید بررسی شود، اظهار کرد: اگر بنا بر این باشد که این طرح به اجرا در بیاید حتماً باید در قالب یک لایحه به تصویب مجلس برسد که در آن مسیر هم حتماً نمایندگان مجلس تغییرات و ملاحظاتی خواهند داشت.
وی در پاسخ به سوال دیگری در رابطه با رفع پیک آلودگی هوا، اظهار کرد: غرض اصلی از ارائه این طرح، فقط رفع آلودگی هوا نیست، اینکه بچه‌ها به همراه خانواده‌هایشان در اواسط سال تحصیلی فرصتی داشته باشند تا اگر بخواهند مسافرت بروند و اگر بخواهند با هم بیشتر ممارست داشته باشند، همچنین فرصت‌های تربیتی است که در این طرح وجود دارد.
بطحایی خاطرنشان کرد: یکی از آثار جانبی این طرح هم تاثیری است که بر کاهش آلودگی هوا در شهرهای بزرگ بر جای خواهد گذاشت. مولفه‌های مختلف تاثیرگذار در این طرح در حال بررسی است که پس از نهایی شدن به مجلس ارائه خواهد شد.