فرمانده انتظامی فومن از اجرای تشدید برخورد با موتورسواران متخلف در این شهرستان خبر داد و گفت: با راکبان متخلف و فاقد مدارک برخورد قاطع می شود.

به گزارش ندای گیلان از فومن،سرهنگ حمیدرضا فیضی در گفتگویی با بیان اینکه طرح برخورد با موتورسواران متخلف در دستور کار مأموران انتظامی قرار دارد، اظهار کرد: مأموران این فرماندهی در صورت عدم رعایت راکبان موتورسوار و به منظور ایجاد انضباط اجتماعی و حقوق شهروندی به شدت با خاطیان برخورد می‌کنند.

فرمانده انتظامی فومن گفت: با راکبان موتورسوار متخلف و فاقد مدارک لازم که با حرکات مخاطره آمیز سلب آسایش شهروندان را ایجاد کنند به شدت برخورد می‌شود.

وی با تشریح برخی از مصادیق برخورد با تخلفات موتورسیکلت سواران اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه گواهی نامه موتورسیکلت به افراد زیر ۱۸ سال داده نمی‌شود رانندگی این افراد با موتورسیکلت ممنوع بوده و در صورت مشاهده با آن به شدت برخورد می‌شود.

سرهنگ فیضی با بیان اینکه پلیس به هیچ عنوان مخالف استفاده از موتورسیکلت نیست، اضافه کرد: گلایه مردم از تخلفات بعضی از موتورسیکلت سواران زیاد شده و متأسفانه ما شاهد آن هستیم که رفتار این افراد سبب بروز برخی از تصادفات و حوادث جبران ناپذیر برای خود یا دیگر شهروندان شده است.

وی با تاکید بر اینکه پلیس در صورت مشاهده انجام حرکات مخاطره آمیز و نمایشی با آن برخورد می‌کند ابراز داشت: مخدوش کردن پلاک، نداشتن کلاه ایمنی و نداشتن گواهینامه، تولید صدای ناهنجار از طریق اگزوز، تک چرخ زدن از دیگر مواردی است که جز تخلفات راکبین موتورسوار به شمار رفته و پلیس برخورد می‌کند.

سرهنگ فیضی ادامه داد: مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به طور شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و سامانه ۱۹۷ انتقادات و پیشنهادهای خود را در تأمین نظم و امنیت بهتر به پلیس اطلاع دهند.

  • نویسنده : زهرا حسینی