وزیر کشور بر ضرورت بسترسازی برای حضور سرمایه‌گذاران در حوزه ساحل و برخورد با هنجارشکنان سواحل در کنار اجرای برنامه‌های فرهنگی تأکید کرد و گفت: مدیریت بهینه آب در گیلان، الگوی موفق کشوری است.

به گزارش ندای گیلان از رشت، احمد وحیدی در جلسه ستاد ساماندهی سواحل گیلان توجه به دغدغه های مردم از سوی دولت سیزدهم را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: چندین میلیون ایرانی در سال با سواحل مرتبط هستند که احساس رضایت آنها برای ما بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های طبیعی گردشگری در گیلان، افزود: فرصت‌های گردشگری در کنار ظرفیت مردمی از مزیت‌های بسیار مطلوب این استان محسوب می‌شود.

وزیر کشور، افزایش رفاه و تقویت معیشت مردم را از اهداف اجرای طرح آزادسازی سواحل عنوان کرد و گفت: تلاش های صورت گرفته در جهت افزایش رفاه و سالم‌سازی سواحل گیلان اثربخش بوده و در این مسیر نیازمند همت همگانی و بسیج امکانات در جهت انجام سفرهای ایمن و بهره‌مندی از دریا هستیم.

وی بر ضرورت صدور بیمه بی‌نام در سطح سواحل تأکید کرد و گفت: باید تلاش شود تا با صدور بیمه بی‌نام و همچنین بیمه ناجیان غریق از میزان آسیب های جانی در سواحل کاسته شود.

وزیر کشور افزایش نشاط اجتماعی در سطح سواحل را مورد تاکید قرار داد و افزود: افزایش سطح نشاط اجتماعی علاوه بر تأثیر مثبت در سواحل، ارتقای اعتماد عمومی نسبت به مسئولان‌ را نیز به دنبال دارد.

دکتر وحیدی همچنین بر لزوم برخورد با هنجارشکنان تاکید کرد و گفت: انجام اقدامات فرهنگی در سواحل با بهره‌گیری از ظرفیت‌ دستگاه‌های متولی یک اولویت است اما در عین حال باید با هنجار شکنان برخورد شود.

وزیر کشور با اشاره به ظرفیت بیشمار و استفاده نشده در بستر دریا، بیان کرد: از سرمایه‌گذاران در حوزه سواحل باید استقبال شود.

وزیر کشور همچنین از اقدامات صورت گرفته در مدیریت استان تقدیر کرد و گفت: اقدام گیلان در مدیریت بهینه آب موجب شد تا هیچ برنج کاری از چرخه کشت خارج نشود و این یک الگوی موفق در کشور است.

 وحیدی همچنین بر لزوم بهره گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در کاهش مصرف آب و افزایش بهره‌وری در واحد سطح تولید برنج تاکید کرد.

وی بر لزوم راه اندازی نهضتی برای حل معضل پسماند تاکید کرد و گفت: باید در راستای حل معضل پسماند یک جهشی ایجاد شود.

وزیر کشور همچنین بر ضرورت توسعه ورزش‌های مرتبط با دریا در جهت گسترش صنعت توریسم در منطقه نیز تاکید کرد.