مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان از برگزاری ویژه برنامه‌های بیست ‌و‌ هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی این نهاد از 23 تا 30 آبان 1398 خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، اسفندیارضیائی مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت:ویژه‌برنامه‌های این روز‌ها با شعار«حال‌خوش‌خواندن» درتمامی مراکز فرهنگی هنری این نهاد برگزار‌می‌شود و توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی درمیان نسل کودک و نوجوان، از اهداف فعالیت‌های بیست‌ و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی به‌شمار‌می‌رود.

وی هم‌چنین ارتقای سطح مهارت‌های زندگی به واسطه مطالعه، تقویت سواد‌ِخواندن و افزایش گستره‌‌ی دید و عمق‌بخشی به نگاه آینده‌سازان در سایه کتاب‌خوانی و نقد کتاب را از دیگر اولویت‌های برنامه‌ریزان برشمرد و این فعالیت‌ها را گامی در مسیر نیل به  اهداف کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان دانست.

ضیائی درعین‌حال به‌ تشریح فعالیت‌های کانون پرورش فکری استان گیلان در هفته کتاب و کتاب‌خوانی پرداخت و «دعوت از مدارس و برپایی کارگاه‌ فعالیت‌های کتاب‌محور»، «برپایی نمایشگاه کتاب و آثار کتاب‌محور» و «اجرای برنامه‌‌ کتاب‌خانه‌های پستی، سیارشهری و روستایی کانون در مناطق کم‌برخوردار» را ازجمله این برنامه‌ها خواند.

این مدیر فرهنگی درهمین حال، «دعوت از فعالان عرصه‌ی کتاب و کتاب‌خوانی» و «ایجاد فرصت‌ هم‌نشینی کودکان و نوجوانان با صاحبان قلم و اندیشه» را از اولویت‌ها عنوان‌کرد و از«برگزاری نشست تخصصی مربیان فرهنگی کانون با حضور نویسندگان» خبرداد.

«برگزاری نشست تخصصی مشترک و مشارکت با اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در برپایی نمایشگاه استانی کتاب»، «تجلیل از ارایه‌دهندگان طرح‌های برگزیده در حوزه بسط و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی» و «قدردانی از مربیان و اعضای کتاب‌خوان»، ازدیگر برنامه‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی کانون است که درسخنان اسفندیارضیائی مورد توجه قرارگرفت.

او هم‌چنین اشاره‌ای به رسالت‌ کانون در ارایه‌ی خدمات فرهنگی به تمامی کودکان و نوجوانان ایران اسلامی

داشت و با اشاره به فعالیت‌های مراکز فراگیر کانون در شهرستان‌های رشت و رودسرگفت: تشویق و ترغیب کودکان با نیاز‌های ویژه و اجرای فعالیت‌های کتاب‌محور برای آنان از برنامه‌هایی نیزدر دستورکارقراردارد.

قدردانی از تمامی دستگاه‌ها و گروه‌های مردم نهاد همراه با کانون و دعوت از مخاطبان برای شرکت در فعالیت‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان، پایان‌بخش سخنان اسفندیارضیائی بود.

وی خاطرنشان کرد: «کتاب و پایتخت کتاب ایران»، «کتاب‌خانه، کانون فرهنگی محله«، «کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار»، «وقف کتاب، ترویج کتاب‌خوانی»، «مدرسه کتاب محور، دانش‌آموز کتاب‌خوان»، «کودک، کتاب، آینده»، «کتاب، مبنای تمدن»، «کتاب، رسانه و فضای مجازی» و «کتاب‌فروشی، پاتوق فرهنگی» عناوین روزهای هفته کتاب و کتاب‌خوانی است که از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان 1398در سراسر کشور برگزار‌می‌شود.