مشاور امنیت ملی آمریکا گفت:رئیس جمهور «جو بایدن» احیای فوری توافق هسته‌ای ایران را نخستین گام در مسیر رویارویی با طیفی از تهدیدات ادعایی از سوی تهران می‌بیند.

به گزارش ندای گیلان،به نقل از واشنگتن پست، «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی آمریکا با بیان اینکه رئیس جمهور «جو بایدن» احیای فوری توافق هسته‌ای ایران را نخستین گام در مسیر رویارویی با طیفی از تهدیدات ادعایی از سوی تهران می‌بیند، یک جدول زمانی پیشنهاد داد که در مقایسه با نمونه پیشین، زمان کوتاهتری را برای احیای این توافق در نظر می‌گیرد.

سالیوان بدون اشاره به این پیش شرط بایدن که بازگشت آمریکا به برجام مشروط به پایبندی مجدد ایران به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ است، مدعی شد که ایران بیش از زمانی که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا از برجام خارج شد، به ساخت بمب اتمی نزدیک شده است!

وی در ادامه ادعاهای واهی خود افزود: «ما می‌خواهیم که با سایر رفتارهای زیان بار ایران، رفتار بدخواهانه این کشور در سرتاسر منطقه برخورد کنیم، اما از دیدگاه ما، اولویت مهم و حیاتی باید پرداختن به بحران فزاینده هسته‌ای همزمان با نزدیک تر شدن ایران به میزان کافی از سوخت هسته ای برای ساخت سلاح باشد».

وی همچنین گفت: «ما تمایل داریم مطمئن شویم که برخی پارامترها و محدودیت‌های مربوط به این برنامه [توافق هسته‌ای ایران] را که ظرف دو سال گذشته نادیده گرفته شده‌اند، مجدداً برقرار کنیم».