وحید خرّمی، مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان در حال حاضر حدود ۲۲۰ میلیون متر مکعب آب درسد ذخیره‌سازی شده که نسبت به مدت مشابه بلند مدت کاهش بسیار محسوسی داشته و مشابه سال گذشته می‌باشد.

به گزارش ندای گیلان از رشت،سجاد ده ده جانی، بازرس کل استان گیلان با جمعی از همکاران، با حضور در منجیل از سد مخزنی سفیدرود که تامین کننده ۷۰ درصد مصارف آب کشاورزی استان است، بازدید کردند.

بازرس کل استان گیلان از نزدیک در جریان ذخیره آب سد سفیدرود قرار گرفت.

در این بازدید وحید خرّمی، مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان گفت: سد سفیدرود به عنوان مهمترین سازه تامین آب کشاورزی استان گیلان است که برای آن جایگزینی متصور نیست.

وی اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۲۲۰ میلیون متر مکعب آب در سد ذخیره‌سازی شده که نسبت به مدت مشابه بلند مدت کاهش بسیار محسوسی داشته و مشابه سال گذشته می‌باشد.

خرّمی با بیان اینکه هم اکنون در سومین سال متوالی خشکسالی هستیم افزود: با توجه به کمبود بارش‌ها و کاهش ذخیره سد سفیدرود از تمامی ظرفیت‌های منابع آب باید استفاده کنیم.

دراین بازدید بازرس کل استان گیلان نیز ضمن تشکر از تلاش‌های صورت گرفته در خصوص نگهداری مجموعه سد و نیروگاه سفیدرود و مدیریت منابع آب استان در سنوات خشکسالی گذشته تاکید کرد: برنامه ریزی‌های لازم جهت مدیریت بهینه مصرف آب کشاورزی در فصل زراعی پیش رو انجام و اطلاع‌رسانی به ذینفعان صورت پذیرد.