محمد جوانبخت معاون آب و آبفا وزارت نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از سد لاستیکی فخرآباد رشت بازدید کرد و در جریان روند اجرای این پروژه قرا گرفت .

به گزارش ندای گیلان از رشت،وحید خرّمی مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان در این بازدید در تشریح این پروژه  گفت : سد لاستیکی فخر آباد با هدف توسعه و بهبود آبیاری حدود هزار هکتار از شالیزار‌های شهرستان رشت با پیشرفت ساخت  ۷۶ درصدی در حال اجراست.

 خرّمی افزود : سد لاستیکی فخر آباد می‌تواند در سال ۴۵۰ هزار متر مکعب آب ذخیره کند و حجم آب تنظیمی سالیانه آن برابر با ۲ میلیون متر مکعب خواهد بود.

وی جلوگیری از تداخل آب شور دریا با آب شیرین رودخانه، آبگیری ایمن کانال انحراف آب، ذخیره موقت آب رودخانه و زهکش‌ها برای تأمین آب کشاورزی ، افزایش سطح تراز آب در رودخانه و کاهش هزینه پمپاژ، بهبود شرایط زیست محیطی و تغذیه سفره‌های آب زیر زمینی، بهره برداری توریستی و تفریحی و ساماندهی رودخانه در این محدوده را از دیگر اهداف ساخت سد لاستیکی فخرآباد رشت عنوان کرد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان گفت : سد لاستیکی فخرآباد رشت با طول تاج ۴۰ متر و نیم و با ارتفاع لاستیک ۳ متر و نیم با جدیت در حال ساخت است.