بر اساس اعلام معاون فناوری نوآوری وزارت ارتباطات اینترنت کلاس های آنلاین سه دانشگاه استان گیلان رایگان محاسبه شده و این روند تا یک ماه آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش ندای گیلان،ستار هاشمی معاون فناوری نوآوری وزارت ارتباطات از تمدید یک ماهه ترافیک مصرفی اینترنت دانشجویان و اساتید مراکز علمی مورد تایید وزارت علوم خبر داد.

وی گفت:با عنایت به اهمیت موضوع و حساسیت ویژه‌ وزارت ارتباطات و فناوری در خصوص اجرای کامل طرح رایگان‌سازی ترافیک مصرفی اینترنت آموزش مجازی دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، حوزه‌های علمیه و افزایش بهره آن برای اساتید و دانشجویان با شیوع اپیدمی کرونا در کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داوطلبانه و به عنوان مسوولیت اجتماعی پهنای باند مصرفی مراکز علمی، دانشگاهی و حوزه‌های علمیه مورد تایید مدیریت حوزه‌های علمیه و وزارت ارتباطات را رایگان اعلام کرد

معاون وزیر ارتباطات افزود: دریافت اطلاعات فنی سامانه‌های آموزشی از وزارت ارتباطات در حال تکمیل است و عدم تطابق کامل اطلاعات واصله‌ سامانه‌ها با سامانه‌های انتهایی که محتواهای آموزشی روی آن‌ها بارگذاری شده می‌تواند از عوامل اعمال نشدن ترافیک رایگان برای برخی دانشگاه‌ها باشد.

وی در پایان اعلام کرد: برای شفافیت هر چه تمام‌تر اجرای این طرح، لیست دانشگاه‌ها و مراکز علمی که از سوی وزارت علوم به وزارت ارتباطات رسیده است را منتشر کرده‌اند تا ذینفعان بتوانند مشاهده کنند، ترافیک کدام مراکز رایگان محاسبه شده است. ضمن این که تعدد اطلاعات واصله برای بعضی از مراکز دانشگاهی و درج سرویس‌های غیرمرتبط در اطلاعات رسیده از مشکلاتی است که برای حصول نتایج بهتر و جلب رضایت ذی نفعان انتهایی باید اصلاح و بروزرسانی شود.

به گزارش ندای گیلان،بر این اساس در استان گیلان :دانشگاه گیلان، مرکز جهاد دانشگاهی گیلان و دانشگاه آزاد واحد آستانه اشرفیه از این امکان برخوردار هستند.