استاندار گیلان با انتقاد از رویش قارچ گونه مشاورین املاک در این استان گفت: ایجاد توازن در بین توزیع و تقاضا ضروری است.

به گزارش ندای گیلان از رشت،اسدالله عباسی ظهر یکشنبه در همایش روز ملی اصناف در سالن اجتماعات این اداره در رشت اظهار کرد: اصناف و بازاریان نقش برجسته ای در همه عرصه‌ها ایفا کردند و نقش آفرینی اصناف در دوران انقلاب، دفاع مقدس و ایام کرونا بر کسی پوشیده نیست.

استاندار گیلان با تاکید لزوم حمایت از اصناف و بازاریان بیان کرد: شکوفایی اقتصادی با حذف دلالی و واسطه گری اتفاق می‌افتد.

عباسی با اشاره به اهمیت نظارت و بازرسی بر عملکرد اصناف و بازاریان اضافه کرد: نظارت بر بازار بر دوش اتحادیه‌ها و اصناف است و باید در این بخش جدیت بیشتری داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم صیانت از حقوق مصرف کننده افزود: در کنار حمایت از بازار و رونق بخشی آن باید از مصرف کنندگان و عامه مردم توجه کرد.

استاندار گیلان با تبریک عید غدیر خم بیان کرد: فلسفه غدیر عنوان مساله درس آموز جامعه اسلامی مورد توجه ویژه است.

عباسی با اشاره به جمعیت شناور گیلان و حضور میلیونی مسافران به این استان اضافه کرد: تأمین مواد اولیه غذایی از جمله مرغ و نان در ایام تعطیلات و حضور مسافران در گیلان در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه تنظیم بازار یک هنر است، افزود: ایجاد توازن در بین توزیع و تقاضا امر بسیار مهم و ضرورت دار است که در گیلان دنبال می‌شود.

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم حمایت از تولید داخلی بیان کرد: واردات نامتوازن برخی محصولات کشاورزی به تولید داخلی این نوع محصول ضربه زد.

وی با تاکید بر لزوم بسته بندی و برندسازی محصولات کشاورزی گیلان افزود: محصولات کشاورزی گیلان باید در قالب بسته بندی‌های شیک و با برند مختص همان منطقه عرضه شود.

استاندار گیلان با انتقاد از رویش قارچ گونه مشاورین املاک در استان بیان کرد: در برخی شهرها تعداد مشاورین املاک بیش از حد متعارف است و این مهم باید ساماندهی و مدیریت شود.

عباسی با بیان اینکه فرصت آزمون خطا نیست، گفت: مردم در انتخابات پیش رو باید هوشمندانه و آگاهانه عمل کنند.