مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان از ایجاد اشتغال برای ۳۰۰ هزار نفر در اصناف این استان خبر داد.

به گزارش ندای گیلان از رشت،تیمور پورحیدری پیش از ظهر یکشنبه در همایش روز ملی اصناف در سالن اجتماعات این اداره در رشت اظهار کرد: تعداد ۱۵ اتاق اصناف در شهرستان‌های گیلان فعالیت دارند.

مدیرکل صمت گیلان از فعالیت حدود ۱۵۰ هزار واحد صنفی در این استان خبر داد و اضافه کرد: ۳۰۰ هزار شغل در حوزه اصناف گیلان صورت گرفته است.

«علیرضا تهیدست» رئیس اتاق اصناف گیلان هم در این همایش اظهار کرد: جامعه اصناف همیشه دین خود را به انقلاب اسلامی ادا کردند و پشتیبان اصلی انقلاب تلقی می‌شوند.

رئیس اتاق اصناف گیلان با اشاره به نقش اصناف و بازاریان در توسعه اقتصادی بیان کرد نبض بازار با اصناف می تپد و بازاریان در عرصه‌های مختلف اقتصادی و اشتغال نقش آفرین هستند.

تهیدست به تشریح بخشی از مشکلات و چالش‌های خوره اصناف پرداخت و اضافه کرد: تسهیل گری اخذ مجوزات با ساماندهی سامانه ملی درگاه مجوزها محقق می‌شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال تحت عنوان جهش تولید با مشارکت مردم افزود: مردمی سازی مساله مهمی است که در همه عرصه‌ها به ویژه اصناف و بخش‌های اقتصادی مورد توجه قرار گیرد.

رئیس اتاق اصناف گیلان با تاکید بر لزوم بازرسی و نظارت بر عملکرد اصناف و بازاریان اضافه کرد: برای افزایش سطح کیفی خدمات در حوزه اصناف و همچنین کسب رضایتمندی عمومی عملکرد اصناف و بازاریان مورد بازرسی قرار می‌گیرد.