احتمال دارد اپل نسل پنجم اپل تی وی را طی سال جاری میلادی به بازار عرضه کند که رنگ هایی شاداب تر را با خود به همراه می آورد.

به گزارش ندای گیلان به نقل از بلومبرگ،بنابر گزارش های تازه، اپل برنامه دارد تا Apple TV جدیدی را به همراه پشتیبانی از محتوای 4K به بازار عرضه کند.

احتمال دارد اپل نسل پنجم اپل تی وی را طی سال جاری میلادی به بازار عرضه کند که رنگ هایی شاداب تر را با خود به همراه می آورد.

بهبود رنگ ها، مطمئناً ارتباطی مستقیم با «دامنه داینامیک بالا» یا «HDR» دارد؛ قابلیتی که امروزه در بسیاری از تلویزیون های 4K مورد استفاده قرار گرفته و محبوبیت زیادی دارد.

با توجه به گزارش هایی که قبلاً انتشار یافتند، اپل در ابتدا می خواست از ست تاپ باکس فعلی خود برای استریم زنده شبکه های تلویزیونی استفاده کند و بعداً در نظر داشت تا با قرار دادن کنترلر در جعبه دستگاه، با پلی استیشن سونی و اکس باکس مایکروسافت وارد رقابت شود؛ هرچند که این دستگاه با کنسول های خانگی گران قیمت دو کمپانی تفاوت های فراوان و فاحش دارد.

در مجموع، اپل برنامه هایی بزرگ و جاه طلبانه برای ست تاپ باکس اپل تی وی داشته است، اما این برنامه ها هیچگاه قادر به فراهم آوری حاشیه سود مد نظر اپل نبودند. گفتنی است که اپل اخیراً تیموتی توئردهال، مدیر پیشین واحد Fire TV آمازون را نیز به استخدام خود در آورده و از این جهت، بعید نیست که کماکان به دنبال عرضه نسلی دیگر از اپل تی وی باشد.