فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به انهدام باند سارقان با ۷۵ فقره سرقت در شهرستان رشت، گفت: در این رابطه هفت مرد و دو زن دستگیر شدند.

به گزارش ندای گیلان،سردار عزیزالله ملکی صبح شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به انهدام باند سارقان لوازم منزل و خودرو در شهرستان رشت، اظهار کرد: این باند به انجام ۷۵ فقره سرقت اعتراف کرده اند.

وی با بیان اینکه در پی وقوع چند فقره سرقت منزل، مغازه و لوازم داخل خودرو در شهرستان رشت، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: در همین راستا گشت‌های نامحسوس و محسوس در سطح شهر افزایش یافت.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به اینکه با تحقیقات همه جانبه پلیسی و اقدامات شبانه روزی، سریالی و باندی بودن سرقت‌ها برای مأموران انتظامی محرز شد، گفت: پس از بررسی شیوه و شگرد سرقت‌های صورت گرفته و سرنخ‌های به دست آمده متهمان این پرونده و مخفیگاه آنها در شهر رشت شناسایی شد.

وی با بیان اینکه اکیپی از مأموران کلانتری ۱۲، ۱۳ و ۲۲ با هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام شدند، تصریح کرد: متهمان این پرونده که ۷ مرد و ۲ زن بودند در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و در تحقیقات پلیس به ۷۵ فقره سرقت منزل، مغازه و داخل خودرو در سطح شهرستان رشت اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به سابقه دار بودن سارقان، گفت: با دستگیری و انهدام این باند تعدادی از اقلام سرقتی کشف و تحویل مال باختگان شد و سارقان دستگیر شده پس از تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

وی سهل‌انگاری و عدم استفاده از تجهیزات بازدارنده سرقت را علت عمده وقوع اکثر سرقت‌ها اعلام کرد و از شهروندان خواست با مجهز کردن منازل و خودروهای خود به تجهیزات حفاظتی و امنیتی از وقوع سرقت پیشگیری کنند.