این حادثه موجبات تخریب منزل، مصدومیت و سوختگی دو مرد و یک زن از ناحیه سر و صورت، پا و دو دست را فراهم نمود.

به گزارش ندای گیلان،این حادثه در ساعت ۲۰:۳۰ شب گذشته ۱۴ شهریور ۹۷ به مرکز ستاد فرماندهی ۱۲۵ آتش نشانی رشت اطلاع داده شد.

بلافاصله با توجه به همزمانی این حادثه با حادثه انفجار گاز در مسکن مهر، سریعا یکدستگاه خودروی اطفایی و نجات به همراه ۳ آتش نشان و ۲ افسر ارشد به محل حادثه واقع در میدان شهید قلی پور- کوی حسینی اعزام شدند.

شهرام مومنی معاون عملیات سازمان آتش نشانی در این باره گفت:  بعلت نشت گاز پیک نیک و انتشار گاز در منزل مسکونی و رسیدن آن به شعله روشن، موجبات انفجار توام با آتش سوزی فراهم شد.

وی با بیان اینکه شعله های آتش توسط ساکنین منزل خاموش شده بود،  افزود: متاسفانه این حادثه موجبات تخریب منزل، مصدومیت و سوختگی دو مرد (۳۰ و ۴۵ درصد سوختگی)و یک زن(۷۵ درصد سوختگی) از ناحیه سر و صورت، پا و دو دست را فراهم نمود.

همین گزارش حاکی است: آتش نشانان سریعا نسبت به انتقال مصدومین به مکان امن و همچنین ایمن سازی محل حادثه اقدام کردند.

شهرام مومنی در پایان ضمن بیان اینکه هر سه مصدوم توسط عوامل اورژانس به بیمارستان ولایت رشت انتقال یافتند افزود: با توجه به رخداد ۳ حادثه مشابه در روز گذشته چهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷ مبنی بر(۱- آتش سوزی منزل مسکونی بواسطه بی احتیاطی در روشن گذاشتن گاز پیک نیک روشن در مجاورت پرده” یک مصدوم” ۲- بی احتیاطی و نشت گاز در طبقه چهارم آپارتمانی در مسکن مهر”دو مصدوم” ۳- نشت گاز پیک نیک و نهایتا انفجار در منزل ویلایی”سه نفر مصدوم”) به شهروندان توصیه می شود ضمن رعایت نکات ایمنی در خانه و محل کار به شدت نسبت به بسته بودن شیرهای اجاق گاز دقت داشته باشند تا ضمن حفظ سلامتی از بروز چنین حوادث ناگوار  و برخورداری از ضررهای مالی پیشگیری گردد.