رئیس شورای شهر رشت گفت: با توجه به اینکه وجود واحد امانی شهرداری رشت در خیابان چمران باعث بروز سر و صدای فراوان و گلایه ساکنان شده است برای آرامش ساکنان منطقه در اسرع وقت نسبت به جابجایی این مجموعه به مکان دیگری اقدام خواهیم کرد.

به گزارش ندای گیلان از رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا با اشاره به اینکه واحد امانی شهرداری رشت از سال ۶۴ در خیابان چمران مستقر شد اظهار کرد: در آن زمان جمعیت کمتری نسبت به حال در این قسمت از شهر ساکن بود و سر و صدای واحد امانی شهرداری رشت چندان ایجاد مزاحمت نمی کرد.

وی با بیان اینکه اخیرا برخی از ساکنان خیابان چمران با مراجعه به شورا نسبت به سر و صدای ناشی از  واحد امانی شهرداری رشت گلایه داشتند افزود: در این راستا موضوع را از معاون عمرانی شهرداری رشت پیگیر شدم و اعلام کردند که این واحد امانی از ساعت ۸ الی ۲ بعدازظهر مشغول به فعالیت است و پس از آن هیچ گونه فعالیتی در آن انجام نمی شود.

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به اینکه متاسفانه صحبت های مطرح شده پیرامون زمان فعالیت واحد امانی شهرداری رشت توسط معاون عمرانی شهرداری صحت نداشت تصریح کرد: یقینا با توجه به اینکه در اظهارات مطرح شده  صداقتی وجود نداشت ،پس از این شورا به منظور بررسی گلایه های شهروندان پیرامون مباحث مختلف نمایندگانی را اعزام می کند تا خدای ناکرده حقوق شهروندان تضییع نشود.

کارگرنیا با بیان اینکه شهرداری رشت پیرامون ساماندهی مشاغل آلاینده و پرخطر مسئوول است افزود: بر اساس بند بیست ماده ۵۵ ، شهرداری موظف است مشاغلی را که منجر به مزاحمت برای شهروندان و ترافیک در سطح شهر می شود ساماندهی کند .

وی با تاکید به اینکه شهردار رشت مکلف است در اسرع وقت نسبت به رفع این مشکل که موجب گلایه شهروندان شده است اقدام کند بیان کرد: در دوران فعالیت شورای چهارم رشت تصمیم گرفته شد تا در مکان فعلی واحد امانی و سازمان اتوبوسرانی رشت نسبت به یک پروژه‌ سرمایه گذاری اختصاص یابد و این دو مجموعه به مکانی دیگر انتقال داده شوند ،اما متاسفانه تا به امروز در این باره اقدامی صورت نگرفت.

رئیس شورای شهر رشت با اشاره به اینکه در حال حاضر نمی توانیم نسبت به تعطیلی کامل واحد امانی شهرداری رشت اقدام کنیم گفت: تولید بخشی از فرآورده های بتنی مربوط به شهرداری رشت در این واحد انجام می شود و یقینا با تعطیلی آن با مشکلات فراوانی مواجه می شویم اما شهردار رشت را ملزم خواهیم کرد تا در کوتاهترین زمان ممکن نسبت به انتفال مجموعه تولید فرآورده های بتنی به خارج از حوزه شهر اقدام و تا آن زمان حداکثر زمان فعالیت کارخانه بین ساعت ۸ صبح تا ۲ بعد از ظهر  است.