عضو کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر رشت با ابراز ناراحتی از بذل و بخشش های مالی در شهرداری عنوان کرد : لوایحی برای کمک به ارگانهای دیگر به شهرداری می‌آید و به راحتی در ارقام میلیاردی به این ارگان‌ها کمک می‌شود.

به گزارش ندای گیلان از رشت،سیدشمس شفیعی رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا با اشاره به اتمام قرارداد پیمانکار در پروژه احداث مرکز فرهنگی و پارک موزه دفاع مقدس رشت تصریح نمود: در پی جلساتی که در کمیسیون عمران برگزار شد یکی از ابهامات این لایحه اتمام قرارداد پیمانکار بود که مقرر بود در این جلسه خود پیمانکار نیز حاضر باشد. اما ابهام دیگر درخواست شهرداری در خصوص انتقال بودجه از ردیف پروژه فاز دوم خیابان امام علی به ردیف بودجه مذکور است. به دلیل همین ابهامات تصمیم گیری در این خصوص را به جلسه دیگری با حضور پیمانکار موکول می‌کنیم.

  وی در ادامه در خصوص لایحه پرداخت وجوهات و جرایم متعلقه ناشی از تغییرات صندوق بازنشستگی همکاران بازنشسته توسط شهرداری گفت: در گذشته برخی از کارکنان شهرداری رشت در ابتدا عضو صندوق تامین اجتماعی بودند و در ادامه کار خود به صندوق خدمات درمان منتقل شدند که در این انتقال باید ما به تفاوتی پرداخت می‌شد که این رقم در همه دستگاه‌ها توسط خود کارمند پرداخت می‌شود.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا با ابراز ناراحتی از بذل و بخشش های مالی در شهرداری عنوان نمود : لوایحی برای کمک به ارگانهای دیگر به شهرداری می‌آید و به راحتی در ارقام میلیاردی به این ارگان‌ها کمک می‌شود. در حالی که شهرداری خود در ارایه خدمات به شهروندان با مشکل مالی مواجه است اما از وجوهاتی که مردم با اشک به شهرداری پرداخت می‌کنند به ارگانهای دیگر در قالب طرح های شهری پرداخت می‌شود . حداقل توقع این است که این درآمدها صرف خدمت رسانی به خود شهروندان شود.
علیرضا تاج شهرستانی با تاکید بر ایجاد تغییر در روند خدمات رسانی به شهروندان عنوان نمود: شورای ششم در شرایطی کار خود را آغاز نمود که بودجه سال جاری را شورای قبل مصوب نموده و به نظر اکثر ردیف‌های بودجه ای در همان شورای قبل مصرف شدند و اکنون دست شورای ششم بسته است. ولی از الان برای نحوه بودجه بندی سال آینده باید برنامه ریزی شود .
وی در پایان افزود شهرداری به مانند پدری است که اعضای خانواده از حقوق دریافتی او اطلاع دارند اما از مخارج سنگین ماهیانه در شهرداری بی اطلاع هستند.