به گزارش ندای گیلان،فرماندار شهرستان رشت در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه همه ی بخشهای شهرستان رشت ائمه جمعه دارند گفت : هر هفته اقامه نماز جمعه در بخشهای شهرستان برگزار میشود. سید محمد احمدی با بیان اینکه شهرستان رشت دارای  ۴۲۷۱ کیلومتر مربع مساحت است تصریح کرد: ۱۰ درصد […]

به گزارش ندای گیلان،فرماندار شهرستان رشت در دیدار با نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه همه ی بخشهای شهرستان رشت ائمه جمعه دارند گفت : هر هفته اقامه نماز جمعه در بخشهای شهرستان برگزار میشود.

سید محمد احمدی با بیان اینکه شهرستان رشت دارای  4271 کیلومتر مربع مساحت است تصریح کرد: 10 درصد از مساحت استان گیلان متعلق به این شهرستان است که دارای جمعیتی بالغ بر 956 هزار نفر است که شامل 40 درصد از جمعیت استان گیلان را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه شهر رشت به عنوان کلانشهر است گفت : 76 درصد جمعیت شهرستان رشت در شهرها سکونت دارند و 24 درصد در288 روستای این شهرستان زندگی میکنند.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به ویژگی های شهرستان رشت گفت : در سه استان شمال کشور شهرستان رشت از پر جمعیت ترین شهرستان محسوب میشود ونیز پر تراکمترین شهرستان بعد ازتهران است.

وی ادامه داد: شهرستان رشت با 64 هزار هکتار زمینهای کشاورزی  قطب کشاورزی استان گیلان محسوب می گردد.

مقام عالی دولت در شهرستان رشت افزود: از افتخارات شهرستان رشت داشتن دو هزار 167 شهید است که در راه انقلاب و نظام جان خود را نثار کردند و نیز  6 هزار 618 جانباز و 1800 آزاده از یادگاران هشت سال دفاع مقدس متعلق به این شهرستان هستند.

وی با بیان اینکه شهرستان رشت یکی از شهرهای صنعتی محسوب میشود افزود: شهرک صنعتی با 2200 واحد صنعتی بخش اعظمی ازاشتغال این شهرستان را تامین میکند.

احمدی با اشاره به معضلات اجتماعی این شهرستان گفت : پدیده ای به عنوان دست فروشی در شهرستان رشت به علت بیکاری  مشاهد میشود که از برنامه های ما ساماندهی این افراد است.

وی ادامه داد: دو روخانه گوهر رود و زرجوب با آلودگی بسیاری همراه است و البته در رفع آن تا کنون برنامه هایی انجام شده است.

احمدی در مورد سراوان نیز گفت : بخش اعظمی از زباله های شهرستان رشت به منطقه سراوان انتقال پیدا میکند ازبرنامه های که برای رفع مشکل سروان در دست احرای است احداث زباله سوز با همکاری شرکت چینی تی تی اس است و امیدواریم تا دو سال آینده بتوانیم زباله سوز را در این منطقه راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: طلاق , اعتیاد و بزهکاری آسیب های اجتماعی هستند و همانطور که بر طرف کردن این موضوعات از تاکیدات  مقام معظم رهبری نیز است و ایشان بیان.داشتند که این معظلات تهدید جدی برای نظام محسوب میشود ما نیز تمام تلاشمان در رفع و کاهش این آسیب های بکار گرفته ایم.

وی با بیان اینکه که حضور آیت الله فلاحتی منشا خیر و برکات در استان و شهرستان خواهد بود گفت : با رهنمودهای پدرانه ایشان امیدواریم بتوانیم مسئولیتی را که بر عهده داریم به درستی انجام دهیم تا در مقابل شهدا و امام شهدا سربلند باشیم.

وی ادامه داد: برای موفق شدن نیاز به اتحاد و وحدت در بین مسئولین است و البته در سخنرانی های آیت الله فلاحتی بارها ساهد این بودیم که به این امر مهم تاکید داشتند.

فرماندار شهرستان رشت  گفت : انتقادهای سازنده را به جان و دل پذیرا هستیم زیرا سبب پیشرفت و توسعه خواهد شد.

وی ادامه داد: همه بخشداران و روسای ادارات در مورد مشکل آب و کم آبی پای کار هستند و همه تلاش خود را جهت عبور از این مشکل و داشتن سال زراعی آرام به کار گرفته اند.