فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: امکانات و تجهیزات دستگاه های اجرایی این شهرستان به تتوجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی آستارا برای مدیریت بحران ناکافی است اما باید تلاش شود تا باشرایط دور از تهدیدات ناشی از بحران ها پیشگیری شود.

به گزارش ندای گیلان، یونس رنجکش در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرداری آستارا گفت:  شهرداری ها نقش مهمی در مدیریت بحران در سطح شهر و حتی  پشتیبانی برای شهرستان را دارند و یکی ازاقدامات مهم آنها نظارت بر حوزه ساخت و سازها است.

وی اضافه کرد: در وزش باد شدید چند روز گذشته به سقف تعدادی از خانه های مسکونی خسارت وارد شد که نشان دهنده عدم رعایت استاندارد ساخت بناهای مسکونی و تجاری بوده است که در این زمینه در کنار سازمان نظام مهندسی دقت ویژه کارشناسان شهرداری ها و عدم صدور پایان کار بسیار مهم است.

وی بیان کرد: آموزش مدیریت بحران در بین مردم را باید جدی گرفت زیرا بامشارکت مردم از وقوع بسیاری حوادث جلوگیری می شود.

فرماندار آستارا گفت: بی احتیاطی عوامل انسانی یکی از دلایل مهم  وقوع حادثه و تشدید بحران های طبیعی است که در چند روز گذشته هم باعث آتش سوزی اراضی جنگلی شد و امیدواریم با همکاری مردم شاهد اینگونه حوادث نباشیم.

رنجکش ضمن تشکر از خدمات پرسنل شهرداری در مدیریت بحران در شهرستان اضافه کرد: آمادگی و مدیریت زمان و امکانات مهمترین راهکار برای پیشگیری از آسیب ها و بحران ها است در این زمینه شهرداری ها نقش مهمی دارند.

 جواد معیتی شهردار آستارا هم گفت: با بارش باران در مناطق شیب دار و نواحی غربی شهر آبگرفتگی روی می دهد و مطالعه و جمع آوری آب های سطحی در دستور کار شهرداری قرار دارد.

وی ضمن تشکر از فرماندار آستارا پیگیری مسائل این شهرستان خواستار اقدامات اساسی برای تکمیل امکانات خدمات رسانی در شهرستان بویژه تجهیز شهرداری آستارا شد.

بازدید از مانور خودرویی آمادگی امداد و نجات شهرداری آستارا از دیگر برنامه این جلسه بود که با حضور فرماندار آستارا اجرا شد.