نیکفر درباره وضعیت چای و اقدامات دولت یازدهم در این‌باره اذعان داشت: دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر در زمینه چای اقدامات مناسبی شامل خرید تضمینی برگ سبز چای انجام داده است

به گزارش ندای گیلان،با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های کشاورزی در توسعه اقتصادی گیلان اظهار داشت: استان گیلان دارای تولیدات و محصولات کشاورزی منحصر به فرد و ظرفیت‌های نسبی اقتصادی است که باید به آن‌ها توجه ویژه‌ای داشت.

وی با بیان اینکه چای یک محصول منحصر به‌فرد در استان گیلان محسوب می‌شود افزود: بعضی از محصولات کشاورزی در استان‌ها به‌صورت مشترک تولید می‌شود که هزینه تمام شده این نوع محصولات در برخی از استان‌ها ارزان‌تر و در استانی دیگر گران‌تر است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بنابر فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی باید نسبت به ظرفیت‌های نسبی اقتصادی توجه داشت و سپس اقدامات ویژه و موثری در جهت بهره‌برداری و توسعه این محصولات انجام داد.

نیکفر درباره وضعیت چای و اقدامات دولت یازدهم در این‌باره اذعان داشت: دولت تدبیر و امید در سال‌های اخیر در زمینه چای اقدامات مناسبی شامل خرید تضمینی برگ سبز چای انجام داده است ولی همچنان بازار هدف برای عرضه چای خشک داخلی نداریم.

وی با بیان اینکه ذائقه مردم در مصرف چای تغییر کرده است گفت: مصرف زیاد و اشباع بازار از چای وارداتی و خارجی با وجود اینکه دارای مواد افزودنی و اسانس‌هایی است که باعث آسیب به بدن انسان می‌شود باعث شده است که ذائقه مردم نسبت به مصرف چای داخلی تغییر پیدا کند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مصرف چای داخلی علاوه بر اقدامات فرهنگی نیاز به دستوری رسمی از جانب دستگاه‌های اجرایی و حکومتی دارد افزود: بر این اساس از محمدباقر نوبخت تقاضا کردیم که دستوری جهت مصرف چای داخلی توسط تمام دستگاه‌های اجرایی صادر کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: کاهش واردات چای خارجی و مصرف چای داخلی توسط نهادها و سازمان‌های اجرایی و دولتی علاوه بر ترمیم بازار هدف، مانع خروج ارز، رونق صنعت چای داخلی، تولید و اشتغال نیز می‌شود.

تسنیم