:تنوع کالاهای عرضه شده در بورس کالای منطقه از 5 فقره در سال 94 به 7 نوع کالا در چهار ماهه اول سال 95 و در نهایت 11 فقره در سالجاری افزایش یافته که نشان دهنده رشد 57 درصدی است.

به گزارش ندای گیلان،امین افقی،مدیر روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انزلی اظهار کرد:حجم معاملات صورت گرفته در بورس کالای این منطقه در چهار ماه ابتدایی سالجاری 41 رشد داشته است.

وی افزود:از ابتدای فروردین ماه سالجاری حجم معاملات انجام شده در بورس کالای منطقه آزاد انزلی به 7 هزار و 617 تن افزایش یافته و این در حالی است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته 5هزار و 393 تن بوده است.

مدیر ارتباطات و روابط بین الملل منطقه آزاد انزلی گفت:در چهار ماه اول سالجاری ارزش معاملات بورس کالای منطقه آزاد انزلی به 89 هزار و 665 میلیون ریال افزایش یافته که در مقایسه با 79 هزار میلیون ریال چهار ماهه نخست سال گذشته بیانگر رشد 14 درصدی در ارزش مالی معاملات صورت گرفته است.

وی ادامه داد:تنوع کالاهای عرضه شده در بورس کالای منطقه از 5 فقره در سال 94 به 7 نوع کالا در چهار ماهه اول سال 95 و در نهایت 11 فقره در سالجاری افزایش یافته که نشان دهنده رشد 57 درصدی است.

افقی تصریح کرد:کالاهای عرضه شده در بورس کالای منطقه آزاد انزلی مشتمل بر اسید استیک،اوره،زایلین مخلوط،استایرین منومر،دی اتیلن گلایکول،منو اتیلن،اسید ترفتالیک،دی اتانول آمین،کریستال ملامین، سود کاستیک، بنزن و سایر محصولات از سوی کارگزاران فعال در بورس کالای منطقه بوده که از سوی شرکت ها مورد معامله قرار گرفته است.

وی یادآور شد:رونق فضای کسب و کار در سطح منطقه، ارائه بسته های حمایتی و تشویقی جهت افزایش بهره مندی فعالین اقتصادی و تولیدی منطقه و استان از مزیت های معامله در بورس کالای منطقه،  فعالسازی واحدهای راکد صنعتی و اعمال مزایا و معافیت های قانونی از مهمترین دلایل افزایش معاملات بورس کالای منطقه آزاد انزلی ارزیابی می شود.