مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با اشاره به ورود بیش از هفت میلیون و ۱۷۸ هزار مسافر به گیلان در ایام نوروز، گفت: در این مدت بیش از سه میلیون و ۷۲۰ هزار نفر شب اقامت نیز ثبت شده است.

به گزارش ندای گیلان از رشت، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به افزایش ۲۰۷ درصدی اقامت مسافران در گیلان گفت: بر اساس آمار ستاد هماهنگی خدمات سفر گیلان، از ۲۵ اسفند پارسال تا امروز، ۷ میلیون و ۱۷۸ هزار و ۲۷۶ مسافر به صورت زمینی و هوایی وارد استان شدند که ۳ میلیون و ۷۲۰ هزار و۴۶۵ نفر از این مسافران در این مدت، در مراکز اقامتی – گردشگری ثابت و موقت استان، اقامت کردند.

ولی جهانی افزود: ورود مسافران نوروزی به گیلان در این مدت در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به ورود یک میلیون و ۴۵۳‌هزار و ۲۸۶ خودرو هم در این مدت گفت: این تعداد خوردو ۳۶ درصد بیشتر از مدت مشابه پارسال است.

وی از اقامت ۳۷۱ گردشگر خارجی در مراکز اقامتی در این مدت خبر داد و گفت: آمار بازدیدکنندگان از موزه ها، بنا‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری گیلان نوروز امسال با افزایش ۷۳ درصدی به ۷۲۲ هزار و۶۱۴ نفر رسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به ۵۴۲ بازدید از تاسیسات گردشگری و مراکز اقامتی، افزود: صاحبان ۲۳ واحد گردشگری تشویق و به مدیران ۵۰ واحد تذکر و به مسئولان ۲۱ واحد هم اخطار کتبی داده شد.

وی گفت: همچنین میزان اشغال تخت‌های مراکز اقامتی ثابت در نوروز امسال ۲۰۳ درصد افزایش یافته است.