در راستای نظارت بر حسن اجرای پروژه‌های شهری بازدید شهردار رشت و اعضای شورا از روند احیای تالاب عینک و پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان صورت گرفت.

به گزارش ندای گیلان از رشت، رحیم شوقی شهردار رشت با همراهی محمدحسین واثق کارگرنیا رئیس و اعضای شورا از پروژه احیای تالاب عینک و پارک ۴۵۰ هکتاری رشت بازدید کردند.

شهردار رشت در بازدید یک روزه رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر از پروژه‌های عمرانی رشت با اشاره اینکه احیای تالاب عینک در راستای توسعه شهری مبتنی بر اقتصاد گردشگری انجام می‌شود، اظهار کرد: تالاب عینک دارای چهار پهنه آبی است که لایروبی این پهنه‌ها طی ماه‌های آینده به اتمام می‌رسد.

رحیم شوقی به طرح مطالعاتی احیای تالاب عینک اشاره کرد و افزود: تالاب عینک پس از آماده‌سازی به منظور رونق و توسعه اقتصاد شهری مبتنی بر اقتصاد گردشگری به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

وی با بیان اینکه روند احیا موجب افزایش ۱۲۰ هزار متر مکعبی آب تالاب عینک می‌شود، تصریح کرد: فصل بارندگی عمق تالاب عینک به چهار متر می‌رسد و در فصل زراعی و استفاده کشاورزان از آب، عمق تالاب از یک متر و ۲۰ سانتی متر کمتر نمی‌شود.

شهردار رشت، ایجاد جزیره در تالاب عینک را از جمله برنامه‌ها برای این تالاب عنوان کرد و گفت: قطعه نخست تالاب عینک ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ضمن اینکه قایقرانی به منظور توسعه گردشگری در تالاب عینک پیش بینی شده است.

پارک جنگلی لاکان که طی انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین اداره کل منابع طبیعی گیلان و شهرداری رشت در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهری به این شهرداری واگذار شده، ۴۵۰ هکتار مساحت دارد.

آزادسازی مسیر طبیعی جنگل لاکان در حال انجام است و با تجهیز و نصب روشنایی طی ماه‌های آینده برای استفاده عموم شهروندان بازگشایی می‌شود.