استاندار گیلان به افزایش همکاری و مشارکت بانک‌های غیردولتی استان در مشارکت برای ایجاد فرصت‌های شغلی و ابراز خرسندی از جایگاه ممتاز گیلان در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری اشاره کرد.

به گزارش ندای گیلان از رشت،ارسلان زارع در جلسه مشترک کارگروه های اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری و تسهیل و رفع موانع تولید گیلان با تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، به تصویب سازمان مسئول منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان اشاره و با تأکید بر شتاب در بیان طرح در جلسه آتی شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ابراز امیدواری کرد که با تصویب در شورای یادشده، این موضوع که سال‌ها بلاتکلیف باقیمانده بود،  فعالیت آن آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه براساس ظرفیت‌های مستعد اقتصادی موجود در بخش های مختلف گیلان، می‌توانیم در هر دستگاهی از زمره ممتازهای کشوری باشیم، افزود: وجود دانش‌آموختگان و فارغ‌التحصیلان در رشته‌های مختلف، بستر فراهم سازی فرصت های شغلی برای جوانان است.

دکتر زارع با ابراز خرسندی از جایگاه ممتاز گیلان در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری و حمایت از مشاغل آسیب دیده ناشی از کرونا، اظهار کرد: فرصت ایجاد شده در مرحله پنجم و نیز تبصره ۱۶ روستایی، امکان بهره‌مندی از سهم اعتبارات جذب نشده استان‌های دیگر باتوجه به متقاضیان گیلانی را فراهم ساخته است.

نماینده عالی دولت در گیلان بر لزوم تسریع در جذب اعتبارات تکلیفی و استفاده از منابع داخلی بانک‌ها هم تأکید و تصریح کرد: گزارش ارائه شده مبنی بر رشد همکاری و مشارکت بانک‌های غیردولتی ، قابل توجه بوده که نشانگر اهتمام آنها به موضوع اشتغال دارد و استمرار آن مورد انتظار است.

وی بهره‌گیری از منابع مردم گیلان در جهت توسعه اشتغال، تولید و کارآفرینی در همین استان را موجب اعتماد بیشتر و مشارکت مضاعف آنان ذکر کرد.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از نوآوری در فعالیت های اقتصادی و اشتغال و شتاب در روند پرداخت تسهیلات رونق تولید به کارآفرینان و ایجاد یک جهش در روزهای آتی، افزود: پرداخت تسهیلات حمایتی به سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان برای انجام فعالیت های اقتصادی و تولیدی در شرایط کنونی ، اقدامی با اهمیت و ارزشمند است.

 زارع با بیان اینکه گیلان باید همچون سال گذشته در پرداخت تسهیلات رونق تولید جزء برترین های کشور باشد، خاطرنشان کرد: تحت هیچ شرایطی انجام کارشناسی پرونده ها و بازدید میدانی از واحدهای تولیدی نباید با تأخیر مواجه شود و در این مسیر؛ نگاه حمایتی به سرمایه گذاران، کارآفرینان، فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان برای تحقق شعار سال تحت عنوان تولید؛ پشتیبانی ها و مانع زدایی ها بیش از گذشته مورد انتظار است.

وی همچنین اجرای تصمیمات ستادهای ملی و استانی کرونا ، رعایت دستورالعمل ها در محیط های اداری، برگزاری جلسات با فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را نیز مورد تأکید قرار داد.